WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Przemysław Rudzki: Postawimy na dobre okładki i zaktywizujemy autorów

Zmiany w „Przeglądzie Sportowym”: lekki lifting layoutu i nowy cykliczny dodatek

2017-07-17 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

„Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska) lekko odświeżył layout papierowego wydania. Pojawił się też nowy, cykliczny dodatek reportażowy.

Przemysław Rudzki Przemysław Rudzki

Za zmianę odpowiada nowy redaktor naczelny pisma, Przemysław Rudzki. W czerwcu, gdy obejmował stanowisko, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiedział, że będzie stawiał teraz na „dobre okładki i dobre teksty”. - Chciałbym skupić się na tym, żeby gazeta miała dobre, wykreowane, mocne otwarcia. Wykreowane nie w sensie „wymyślone”, lecz w dobrym słowa znaczeniu. Rozumiane jako wspólna robota nad tekstem dziennikarza i redaktora. Chciałbym też, żeby „Przegląd” wszedł na regularny tor bycia dobrą gazetą w każdym numerze. Z dobrą okładką, dobrym otwarciem - to są rzeczy, które lubię i umiem robić - mówił nam.

Ważnym krokiem w tym kierunku będzie lekki lifting, jakiemu poddano layout „Przeglądu Sportowego” pod koniec ubiegłego tygodnia. - To nic wielkiego, lekki lifting i to wszystko. Na pierwszy rzut oka nawet tego nie widać. Ten layout był niezmieniany od dłuższego czasu, przy okazji startu Ekstraklasy doszliśmy do przekonania, że to dobry moment - mówi nam Przemysław Rudzki.

Lifting wyglądu gazety polega na lekkiej zmianie grafiki i czcionki. Ostatnią poważną zmianę layoutu gazeta przeszła w 2008 roku: wówczas m.in. pojawiło się w nowej makiecie więcej zdjęć i elementów graficznych; wprowadzon też nowe rubryki.

Inną poważną zmianą jest 16-stronicowy dodatek reportażowy, który ma cyklicznie ukazywać się w „Przeglądzie”. Pierwszy jego numer został dołączony do gazety 30 czerwca, w ostatni piątek miesiąca. Ukazały się w nim wówczas pogłębione teksty reportażowe dziennikarzy „PS”, dotyczące historii i teraźniejszości sportu. Teksty napisali m. in. Marcin Dobosz, Łukasz Olkowicz, Maciej Kaliszuk i Tomasz Łyżwiński.

Formuła ta nie od razu miała się przyjąć jako cykliczna forma, jednak spotkała się z dobrym przyjęciem czytelników i redakcja postanowiła ją kontynuować. Za stronę graficzną odpowiada zespół grafików „Przeglądu Sportowego”. Najbliższe wydanie „PS Reportaż” zaplanowano na 28 lipca, ostatni piątek miesiąca. Ten system wydawania dodatku ma się utrzymać w przyszłości.

Według danych ZKDP w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Przeglądu Sportowego” wynosiła 25 337 egz.

Autor: jk

Wiecej informacji: Przegląd Sportowy

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia