WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

133 tys. subskrybentów to sukces „Gazety Wyborczej”, Agora jest na właściwym kursie

ZPR Media podjął działania prawne ws. Superekspress.pl, Agora analizuje Wyborcza24.pl

2018-03-12 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Grupa ZPR Media, wydawca „Super Expressu”, zapowiada kroki prawne wobec właściciela serwisu Superekspress.pl z memami i nieprawdziwymi informacjami. Agora (wydawca „Gazety Wyborczej”) analizuje działający w podobny sposób serwis Wyborcza24.pl. Natomiast Wykop.pl nie planuje żadnych działań wobec witryny Wykop24.pl.

ZPR Media podjął działania prawne ws. Superekspress.pl, Agora analizuje Wyborcza24.pl

Witryny Superekspress.pl, Wyborcza24.pl i Wykop24.pl mają podobną zawartość: sensacyjne, nieprawdziwe informacje dotyczące głównie tematów politycznych, społecznych i rozrywkowych oraz memy. Są promowane na Facebooku, m.in. na fanpage’u o nazwie „W sumie to hehe”.

Serwisy nawiązują nazwami do „Super Expressu”, „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl oraz Wykpo.pl, natomiast nie wykorzystują logotypów ani innych elementów z identyfikacji tych tytułów.

Domena Superekspress.pl została zarejestrowana w październiku ub.r., a Wyborcza24.pl i Wykop24.pl w sierpniu ub.r. Ta ostatnia należy do firmy Net Media Broker Marta Szczecińska.

Co na to wydawcy „Super Expressu”, „Gazety Wyborczej” i Wykop.pl? - Dział prawny Grupy ZPR Media podjął stosowne kroki prawne w stosunku do wydawcy strony superekspress.pl, jednak o szczegółach nie chcemy informować z uwagi na dobro naszej marki - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Monika Polewska, rzeczniczka prasowa Grupy ZPR Media. Prosiła również, by nie nagłaśniać istnienia Superekspress.pl.

- Jesteśmy w trakcie analizy tej sprawy - odpowiedziała Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze. - Dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten serwis. Na ten moment nie przewidujemy jednak jakichkolwiek działań w kierunku tego serwisu - napisał Michał Białek, szef Wykopu.

Serwis „Super Expressu” działa zarówno pod adresem SuperExpress.pl, jak i SE.pl. Według badania Gemius/PBI w październiku ub.r. zanotował 5,78 mln realnych użytkowników i 35,9 mln odsłon, natomiast Wyborcza.pl miała 6,14 mln użytkowników i 58,66 mln odsłon.

Autor: tw

Wiecej informacji: ZPR Media, Super Express, Agora, Gazeta Wyborcza, Wyborcza.p, Wykop.pl

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia