WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

OnePlus chce stworzyć smartfona idealnego

„Żubr idzie za Żubrem” ulubioną reklamą, kampania Play najpopularniejsza (wideo)

2013-12-18 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Spoty piwa Żubr, słodyczy Wawel i sieci Plus najbardziej spodobały się Polakom spośród reklam telewizyjnych emitowanych w październiku. Wśród kampanii najczęściej jako znaną wskazywano akcję Play z celebrytami.

„Żubr idzie za Żubrem” ulubioną reklamą, kampania Play najpopularniejsza (wideo)

Do badania wybrano 10 najczęściej emitowanych w październiku spotów promujących produkty z najważniejszych sektorów rynku. Respondenci w odpowiedzi na pytanie o trzy ulubione reklamy, najczęściej wskazywali spot piwa Żubr z hasłem „Żubr idzie za Żubrem”. Najmocniej reklama spodobała się mężczyznom, pracownikom fizycznym i właścicielom firm.

Drugie miejsce zajął spot czekoladek Wawel. Reklama najbardziej podobała się osobom starszym, kobietom i mieszkańcom dużych miast. Trzecia lokata przypadła reklamie Plusa promującej ofertę dla osób, które chciały pozbyć się swojej starej komórki. Ten spot najwięcej zwolenników znalazł wśród młodych ludzi przed 25. rokiem życia, singli i mieszkańców średniej wielkości miast (powyżej 50 tys. mieszkańców).10 najbardziej lubianych reklam  w październiku 2013

1. Żubr (51 % wskazań):


2. Wawel (35 % wskazań):


3. Plus (34 % wskazań):

4. BZ WBK (26 % wskazań):


5. Kinder Maxi King (23 % wskazań):


6. Suzuki (17 % wskazań):


7. Metafen (15 % wskazań):


8. Vibovit (13 % wskazań):


9. NC+ (11 % wskazań)


10.  M1 (6 % wskazań):

 

Wśród pięciu spontanicznie wskazywanych jako ulubione kampanie na pierwszym miejscu znalazła się akcja reklamowa Play z udziałem znanych osób. Najbardziej popularnym z tych celebrytów okazał się Kamil Bednarek, zaś Barbara Kurdej-Szatan identyfikowana jest już pod swoim faktycznym imieniem i nazwiskiem, a nie jako "blondynka z Play".

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła kampania piwa Żubr oparta na animowanych spotach i zabawnie dwuznacznych hasłach. Trzecie miejsce przypadło kampanii Orange z Sercem i Rozumem, która często określana jest przez odbiorców jako „zabawna i mająca poczucie humoru”. Kolejne pozycje zajęły kampanie BZ WBK z udziałem Kevina Spacey oraz czekolady Milka.

Badanie dla Lowe Media zrealizowano w dniach 12-26 listopada. Przeprowadził je Ipsos metodą CAPI na 1006 osobach powyżej 16. roku życia mieszkających w 100 polskich miastach. Była to grupa reprezentatywna pod względem płci, wieku, regionu, wielkości miejscowości zamieszkania i wykształcenia.

 

Autor: jj

Wiecej informacji: najpopularniejsze reklamy, ulubione reklamy, Żubr, Play, Plus

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia