Automatyka Pomiary Sterowanie rozszerza działalność projektową

Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie rozszerza działalność swojego biura projektowego na cały kraj. To sposób spółki na zdobycie nowych rynków i silnej pozycji w zakresie projektowania automatyki przemysłowej, instalacji elektrycznych oraz systemów sterowania i nadzoru.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Kompetencje i doświadczenie projektantów APS wspierane najnowocześniejszymi narzędziami programistycznymi zaowocowały realizacjami na światowym poziomie. Do takich należy np. nowy system sterowania i nadzoru klasy DCS firmy Honeywell, jaki APS zaprojektowała i wykonała dla Elektrociepłowni Białystok.

- Ten i inne projekty, zrealizowane na lokalnym rynku to nasze najlepsze referencje – mówi prezes APS SA Bogusław Łącki. – Dlatego postanowiliśmy zainteresować naszymi usługami projektowymi także inwestorów krajowych. Chcemy w ten sposób pozyskiwać zlecenia na wykonywanie kompleksowych projektów dla różnych przedsiębiorstw przemysłowych w całej Polsce.

W tym celu APS opracowała specjalne oferty skierowane do zakładów energetycznych, elektrociepłowni i ciepłowni, spółka zamierza też nawiązać współpracę z firmami, zajmującymi się projektowaniem w obszarach automatyki przemysłowej i realizowaniem inwestycji "pod klucz".

- Oferujemy kompleksowe usługi projektowe, poczynając od identyfikacji problemu, poprzez analizę możliwych rozwiązań po złożenie klientowi oferty najbardziej optymalnej pod względem możliwości technicznych i ceny – mówi Grzegorz Sasinowski, projektant APS. – Projektując automatykę przemysłową i układy elektryki, mamy na uwadze fakt, że jest to inwestycja trwała, mająca przynieść jak najwięcej korzyści ekonomicznych, energooszczędnych, ekologicznych i kosztowych w dłuższym okresie czasu. I musi zwrócić się po pewnym czasie, by potem przynosić zyski, a nie coraz większe koszty.

Wykonując projekty, APS proponuje optymalny dobór aparatury kontrolno – pomiarowej i urządzeń, gwarantując długą i ciągłą pracę obiektu bez przestojów oraz bardziej wydajne działanie.

Projektowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wymaga zastosowania najnowocześniejszego oprogramowania. APS w swoim biurze projektowym od dawna wykorzystuje oprogramowanie EPLAN, jednak zakończenie w 2010 r. rozbudowy firmy pozwoliło na wdrożenie dodatkowej innowacyjnej funkcji tego programu – wspólnej i jednoczesnej pracy kilku projektantów nad jednym projektem.

- Okazało się, że jest to wręcz kluczowy elementem sprawnej realizacji dużych projektów – dodaje Grzegorz Sasinowski. – Projektowanie grupowe zapewnia skrócenie czasu wykonywania usługi, ale przede wszystkim pozwala wyeliminować błędy, wpływając na jakość i wykonanie projektu.

Inne programy wykorzystywane w APS do projektowania to MEGACAD, AUTOCAD i SEE4000 Expert. Projektanci spółki posiadają uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeńw specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

APS S.A. wykonuje m. in. projekty systemów zasilania, rozdzielni, automatyzacji procesów produkcyjnych (kotłów, pompowni, przepompowni, oczyszczalni ścieków), instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych i biurowych, w tym automatyki dla inteligentnych domów, systemów sterowania i nadzoru, czy wizualizacji obiektów. Usługa projektowania automatyki przemysłowej skierowana jest do firm z branży przemysłowej i elektrycznej, a przede wszystkim do zakładów produkcyjnych, chemicznych, mleczarskich, oczyszczalni ścieków, browarów i przedsiębiorstw spirytusowych. Każdy projekt wykonywany przez APS SA dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta, a także do specyfiki przedsiębiorstwa i jego środowiska pracy.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

OpenAI bliskie pozyskania 100 mld dolarów finansowania

OpenAI bliskie pozyskania 100 mld dolarów finansowania

Pirackie transmisje LaLigi trudniej dostępne? Sąd nakazał blokady

Pirackie transmisje LaLigi trudniej dostępne? Sąd nakazał blokady

Powstanie polska fabryka aut elektrycznych? Państwowy fundusz wyłoży pieniądze

Powstanie polska fabryka aut elektrycznych? Państwowy fundusz wyłoży pieniądze

Usunięty z Canal+ kanał i inne stacje muzyczne za darmo w streamingu

Usunięty z Canal+ kanał i inne stacje muzyczne za darmo w streamingu

"Tiktokuj albo giń?" Subiektywne TOP 5 polskich wydawców

"Tiktokuj albo giń?" Subiektywne TOP 5 polskich wydawców

Zmarł Mirosław Krawczyk. Znany z ról w filmach i serialach

Zmarł Mirosław Krawczyk. Znany z ról w filmach i serialach