Klinika nOvum skończyła 18 lat

nOvum od 18 lat pomaga niepłodnym parom

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Przychodnia Lekarska „nOvum” leczy niepłodność już od 18 lat. Jest jednym z pierwszych  polskich  ośrodków specjalizujących się w zabiegach zapłodnienia pozaustrojowego. Jego odmianę – mikroiniekcję plemnika do komórki jajowej (ICSI), którą stosuje się przy leczeniu męskiej niepłodności, wykonano w nOvum po raz pierwszy w Polsce.  Dzięki leczeniu niepłodności różnymi metodami w nOvum uzyskano już 12 500 ciąż.

nOvum to ośrodek wyspecjalizowany w diagnostyce i leczeniu niepłodności, w którym  stosowane są  wszystkie dostępne, także te najnowocześniejsze, zdobycze medycyny w walce z niepłodnością :

- diagnostyka obrazowa i laboratoryjna mężczyzn i kobiet-  diagnostyka genetyczna starającej się pary- monitorowanie i stymulacja owulacji-  inseminacja domaciczna (zarówno nasieniem partnera, jak i dawcy)- zapłodnienie pozaustrojowe z wykorzystaniem dodatkowych technik wspomagających: ICSI (docytoplazmatyczna iniekcja plemnika do komórki jajowej), PESE / TESE (pobranie plemników z najądrza lub z jądra), IMSI – MSOME (ocena wyglądu plemnika pod znacznie większym powiększeniem niż standardowo używane w laboratorium in vitro, ), AH (wspomagane zagnieżdżanie zarodka przed transferem), diagnostyki genetycznej komórek jajowych (mająca na celu wykluczenie przed zapłodnieniem komórek jajowych obarczonych wadą genetyczną), monitorowanie rozwoju zarodków w embrioskopie co umożliwia stałą obserwację przy zachowaniu optymalnych warunków rozwoju oraz bieżącą dokumentację czy rozwój przebiega prawidłowo.

nOvum od lat osiąga znaczące sukcesy w dziedzinie kriokonserwacji zarodków i tkanek ludzkich. Jednym z nich są narodziny dziecka po ciąży uzyskanej z zamrożonego zarodka, który był przechowywany blisko 11 latach (najdłuższe j w Polsce).  W nOvum mrozi się i przechowuje w ciekłym azocie - także w celu zachowania płodności przed terapią onkologiczną: plemniki, komórki jajowe, tkankę jajnikową oraz komórki macierzyste uzyskiwane z krwi pępowinowej do przyszłego wykorzystania w przypadku konieczności leczenia choroby onkologicznej lub zastosowania w medycynie regeneracyjnej.

Z uwagi na wieloletnie doświadczenie zespołu lekarzy i embriologów nOvum wielokrotnie zapraszane było do udziału w międzynarodowych badaniach klinicznych.

Klinika corocznie raportuje wyniki leczenia do ESHRE – European Society of Human Reproduction and Embriology (Europejskie Towarzystwo Płodności Człowieka i Embriologii) oraz publikuje je na swojej stronie internetowej, gdzie mogą zapoznać się z nimi wszyscy zainteresowani pacjenci.

nOvum od zawsze aktywnie angażowało się w działania pro społeczne. Przychodnia często zabiera głos w publicznych dyskusjach na tematy związane z niepłodnością, regulacjami prawnymi dotyczącymi zabiegów in vitro, podnoszeniem wiedzy ogólnej na temat niepłodności i jej zapobiegania. Była jednym z inicjatorów i pomysłodawców kampanii społecznej „Tata, najważniejsze słowo dla mężczyzny”, której celem było uświadomienie szerokiej grupie odbiorców problemu niepłodności męskiej. Lekarze nOvum często zabierają głos w mediach jako ambasadorzy chorych na niepłodność. Do komunikacji z pacjentami nOvum wykorzystuje nowe kanały – prowadząc własne forum embriologiczne (na stronie Kliniki), kanał na youtube oraz profil na Facebook’u. Poziom jakości świadczeń i satysfakcji pacjenta jest stale monitorowany, także z wykorzystaniem profesjonalnych metod socjologicznych.  Niedawno nOvum otrzymało tytuł „Przyjazna Przychodnia” jako efekt udziału w niezależnym projekcie audytorskim.         

Jednak nieustająco, najważniejszym osiągnięciem Przychodni „nOvum”, jest ogromna ilość par, którym udało się pomóc w osiągnięciu wymarzonego celu jakim jest zajście w ciążę i urodzenie dziecka. „Przyszłość „nOvum” to konsekwentny rozwój, ciągłe doskonalenie, wprowadzanie nowoczesnych metod leczniczych a jednocześnie stałe dbanie o samopoczucie pacjentów nie tylko fizyczne ale i psychiczne. „W kolejnych latach nOvum będzie starało się aby oferta kliniki stała się bardziej dostępna również dla pacjentów z  odległych miejsc w kraju .” – mówi dr Piotr Lewandowski, Kierownik nOvum.

„Rozwija się medycyna i technologie medyczne, ale marzenia par starających się o dziecko nadal pozostają takie same: powiększenie rodziny. Z okazji naszych 18 urodzin życzymy pacjentom, abyśmy nadal skutecznie pomagali wszystkim, którzy tego potrzebują, nawet tym, którzy dziś słyszą, że szanse na własne rodzicielstwo mają bardzo małe” – podsumowuje dr Katarzyna Kozioł, Kierownik Laboratorium IVF w nOvum.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"My Company Polska" znika z papieru. Zostaną wydania specjalne [NASZ NEWS]

"My Company Polska" znika z papieru. Zostaną wydania specjalne [NASZ NEWS]

Newsmax w jakości 4K. "Większość treści będzie powstawać w Polsce"

Newsmax w jakości 4K. "Większość treści będzie powstawać w Polsce"

Dwucyfrowe spadki w prasie codziennej. Maleje przewaga "GW" nad "Rzeczpospolitą" i "DGP"

Dwucyfrowe spadki w prasie codziennej. Maleje przewaga "GW" nad "Rzeczpospolitą" i "DGP"

TVP Info z kolejnym programem o dezinformacji. Prowadzącym Dolatowski

TVP Info z kolejnym programem o dezinformacji. Prowadzącym Dolatowski

Transfery z "Rzeczpospolitej" do "Dziennika Gazety Prawnej"

Transfery z "Rzeczpospolitej" do "Dziennika Gazety Prawnej"

Program Kempy i Fiedorczuka od marca w TVP2. Dłuższe odcinki w nowej porze

Program Kempy i Fiedorczuka od marca w TVP2. Dłuższe odcinki w nowej porze