SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Historia polskiego Internetu - część II

Poniższy tekst jest drugą częścią 6 odcinkowej całości, w której przedstawiam przeobrażenia internetu od czasu jego powstania, aż po dającą przewidzieć się przyszłość. Skupiam się na wydarzeniach społecznych i technologicznych, które ukształtowały Internet w takiej formie, jaką znamy obecnie.

Dołącz do dyskusji: Historia polskiego Internetu - część II

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nadka
a gdzie jest część pierwsza tej histori??!!
odpowiedź
User
Laszlo
Też chętnie bym przeczytał pierwszą cześć artykułu.
odpowiedź
User
Kirek50
Autor strasznie się "ślizga" po temacie, przeskakuje z wątku na wątek, nie uwzględnia większości uwarunkowań, całkowicie pomija początki internetowych fascynacji w Polsce, rolę czasopism komputerowych, które pisały o tym nieznanym jeszcze u nas zjawisku itp. itd.
Przecież zanim uruchomiono pierwsze polskie internetowe łącze "na świat", internetowi maniacy już korzystali, od roku 1990, np. z poczty elektronicznej, którą wymieniali przy pomocy polskich i zagranicznych BBS-ów, jak m.in. wyżej podpisany. Można było również, przy pomocy modemów (mój pierwszy w 1990 roku miał szaloną prędkość 12 kilobitów na sekundę) wdzwaniać się do niektórych zachodnich serwerów dostępowych (korzystałem z dostępu do serwera na Uniwersytecie w Lejdzie i konta znajomego) i próbować "buszować" po "sieci sieci" z wykorzystaniem np. znakowej przeglądarki PIne a później rewolucyjnej Mozaic, korzystać z Gopherów itp. Jest w kraju spora grupa "internetowych dziadków", która tak właśnie stawiała swoje pierwsze kroki, może warto, aby oni się trochę powypowiadali na ten temat.
odpowiedź