SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe przepisy mogą zablokować Ubera w Polsce. „To projekt taksówkarzy, bez konsultacji społecznych”

Do Ministerstwa Infrastruktury trafił projekt zmian w przepisach o transporcie drogowym. Nakłada on dodatkowe wymagania na kierowców pracujących dla takich platform jak Uber. Po zmianie prawa taksówkowy startup może zniknąć z polskiego rynku. - Błędem może być przekonanie, że protekcjonizm ze strony państwa zatrzyma postęp technologiczny - tak nowy projekt ocenia dla serwisu Wirtualnemedia.pl Marcin Szeląg, partner w funduszu Innovation Nest.

Dołącz do dyskusji: Nowe przepisy mogą zablokować Ubera w Polsce. „To projekt taksówkarzy, bez konsultacji społecznych”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cmm
Dzis Uber to maly problem. Od 2021 roku Samochody autonomiczne zaczna eliminowac kierowcow jaki grupe zawodowa.
odpowiedź
User
prawnik
Red Flag Act – potoczna nazwa ustawy Locomotives on Highways Act z 1865 roku. Ustawa wprowadzała Wielkiej Brytanii zakaz poruszania się omnibusów parowych bez osoby biegnącej 60 jardów (ok. 55 metrów) przed pojazdem i ostrzegającej innych użytkowników dróg. Człowiek biegnący przed takim omnibusem musiał trzymać w ręku czerwoną chorągiewkę lub – w nocy – latarnię. Prędkość dopuszczalną omnibusów ograniczono do 2 mil na godzinę (ok. 3 km/h) w mieście i 4 mil na godz. (ok. 6 km/h) poza nim. Ich praktyczna maksymalna prędkość, wynikająca z ich technologicznych uwarunkowań, sięgała wówczas 25 km/h.

Ustawa została faktycznie uchylona w 1878, kiedy to dystans między pojazdem a poprzedzającym go człowiekiem skrócono do 20 jardów, a władzom lokalnym pozostawiono decyzję o wymagalności całego przepisu.

Mimo poru woźniców władze lokalne nie decydowały się na dalsze utrzymywanie ograniczeń ruchu omnibusów. W niedługim czasie zaczęły tworzyć stałe miejskie linie, zwane dziś tramwajowymi.

***

Dedykuję taksówkarzom.
odpowiedź
User
Petru
I bardzo dobrze. Konkurencja - tak, ale na rownych warunkach.
odpowiedź