SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małe kablówki: możemy zrezygnować z kanałów TVP, wskutek nowelizacji abonamentu tracimy klientów

Zarząd związku Mediakom, zrzeszającego głównie małe i średnie sieci kablowe, poinformował, że zlecił analizę prawną dotyczącą możliwości wyłączenia stacji Telewizji Polskiej z ofert dostawców, w związku z nowelizacją przepisów o abonamencie RTV. - Nasi abonenci są przeświadczeni, że ustawa już weszła i za chwilę przekażemy ich dane osobowe Poczcie Polskiej, a w ich domach pojawią się kontrolerzy - mówi Krzysztof Kacprowicz, prezes Mediakomu.

Dołącz do dyskusji: Małe kablówki: możemy zrezygnować z kanałów TVP, wskutek nowelizacji abonamentu tracimy klientów

94 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Mocne, ale mało skuteczne. Smutne, tyle osób uważa, że abonament rtv jest za dostęp do TVP. Jednak rezygnacja z tej oferty byłaby ciosem w oglądalność.
Jeśli firmy decydują się oficjalnie na tak ostre deklaracje, przeciwko temu rządowi to realnie boją się masowego odpływu klientów.
Dzieje się


1. Czy skuteczne? To zależy od definicji skuteczności. Badacze prawa z USA uważają, że prawo, którego nie popiera ponad połowa adresatów, nie ma szans na skuteczną egzekucję ani długookresowe utrzymanie się. A abonament RTV, cała jego koncepcja, ma śladowe poparcie.
2. Tak, usunięcie TVP byłoby ciosem w jej oglądalność (i wpływy z reklam), a także w wiarygodność (tysiąckrotnie przewałkowane przez media zostałyby wszelkie jej wady), sympatie do kanałów (mało kto lubi płacić za coś, na co sam się nie umawiał)
3. Tak, boją się. Podstawowy abonament to 20zł. W wielu firmach są socjalne po 9,90zł. Gdy doda się do tego 22zł, to wyjdzie 40zł/mc. NC+ i Cyfrowy Polsat to przetrwa. Ale Gminna Sieć Światłowodowa już nie. To proste ryzyko upadku mniejszych firm.
4. Tak. Ludzie uważają, że abonament jest zapłatą za dostęp do TVP. Że jest opłatą za usługę. Stąd nie korzystając z usługi, lub wyceniając ją niżej, nie chcą płacić. Oczywiście, fikcja prawna z czasów PRL mówi, że to podatek za posiadanie wysoce specjalnego sprzętu, jakim ma być (sic!) telewizor... Ale pieniądze i tak idą do TVP, więc ludzie (całkiem niegłupio) uważają że to opłata za usługę.
odpowiedź
User
conf
No ciekaw jestem.
To by było mocne.

Faktyczny gest przecięcia Polski na dwa odrębne ludy we wspólnych granicach.


Polska już dawno podzielona została na dwa obozy gdzieś tak od 4 czerwca 89 r, nic nowego prawnik tu nie odkryłeś:) A co do abonamentu i kablówek - co wydzielenie tvp im da skoro ustawa i tak zobowiązuję ich do przekazywania danych , niezależnie czy są w pakiecie stacje tvp czy ich nie ma ???:) A jeśli ktoś tu liczy na zaangażowanie KE i ich magiczne notyfikacje, to życzę szczęścia;) Tak samo gadano i grożono notyfikacją przy ustawie hazardowej i co ??? Jak przyszło "walczyć o polski rynek" pouciekali wszyscy w podskokach dla swojego dobra i dobra dotychczasowych klientów;) Jedyny sposób by teraz nie płacić abonamentu to nie posiadać kablówki/ satelity lub przekazać rejestrację odbiornika na starsza osobę w rodzinie jeśli ktoś ma możliwość ( z tym nie jestem pewien - ale emeryci chyba dalej będą zwolnieni z opłaty- jeśli się mylę to poprawcie mnie;) ). Nic dziwnego że sie kablówki i satelity boją ale żeby np stworzyć promocję typu " zapłacimy za ciebie abonamnet przez pół rok, rok " to już żaden nie wpadnie? Dlatego klienci zaczną uciekać bo co ich będzie trzymać? - chyba tylko zerwanie dotychczasowej umowy..
odpowiedź
User
Babcia Mówi
@prawnik pełna zgoda, o to mi chodziło z ciosem w TVP i zagrożeniem dla firm.
Pod innym tekstem już jest wpis, że największy wzrost cen odczują ci którzy mają podstawowe pakiety

Zobaczymy jak to będzie z tą skutecznością/nieskutecznością ustawy. Tam jest więcej zagrożeń, choćby "zadławienie" poczty polskiej taką ilością danych - to byłby kompletny blamaż

Kolejna sprawa
System w którym na TVP i PR płaci się składkę, którą rozdziela inna instytucja (KRRiT) a pobiera jeszcze inna (poczta) jest oczywiście durny. Jednak komentarze sugerują, że ludzie sobie z tej durnoty nie zdają sprawy, widzą tylko końcowy efekt i intuicyjnie próbują się ratować a tu trzeba jednoznacznie zmienić prawo w ten (likwidacja abonamentu, prywatyzacja lub ograniczenie publicznej) czy inny (utrzymanie TVP i finansowanie jej z realnych środków) sposób. PiS jasno pokazał, że takich planów nie ma i nie ma na nie ochoty
odpowiedź