Polskie Radio odrabia straty, ale bardzo powoli. „Anteny wygrywają muzyką i przyzwyczajeniami słuchacza”
W ciągu ostatnich trzech miesięcy radiowa Jedynka i Trójka zanotowały największe wzrosty słuchalności w zestawieniu wszystkich stacji radiowych, także komercyjnych. Choć do wyników sprzed kilku lat wciąż im daleko, jednak tendencja wydaje się być trwałą: niewielkie wzrosty notowano bowiem także w całym 2022 roku. - Jedynka proponuje sporo muzyki, dużo też ma w ofercie kultury i tym zaczyna wygrywać - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Jan Ordyński, członek rady programowej Polskiego Radia. Medioznawca Miłosz Babecki dodaje: - Te anteny paradoksalnie wygrywają pewnego typu zapóźnieniem.
Dołącz do dyskusji: Polskie Radio odrabia straty, ale bardzo powoli. „Anteny wygrywają muzyką i przyzwyczajeniami słuchacza”
I kilka poprawek. Po pierwsze Ordyński jest znanym lewackim publicystą o cechach polityka, pamiętam go swietnie z Jedynki, TVP Info, gdy siał propagandę, cytat:
"W grudniu 2010 Komisja Etyki Polskiego Radia uznała, że Ordyński złamał kartę etyki Polskiego Radia i naruszył kodeks dziennikarski, promując w dwóch audycjach publicystycznych swoje lewicowe poglądy i ograniczając udział w dyskusji osobom o innych poglądach politycznych".
Mówi on, że "rozbito" Trójkę. Zgodzę się na to słowo, jeśli będziemy rozumieć pod nim wspólne dzieło kierownictwa i dziennikarzy, ktorzy odeszli. Ci drudzy tworzyli klan o korzeniach jeszcze z PRL, odmienionych trochę na lewicowo-liberalne. Nic, co szło z kierownictwa nie mogło się wcielić w czyn bez zgody klanu. I dochodziły proste namiętmości polityczne, taki Mann był bardzo roznamiętnionym politykierem zza mikrofonu, dziwne, że tak późno energicznym, bo był bierny za PRL.
1. dlaczego Trójka nie zmienia fatalnej, starej, osłuchanej oprawy dźwiękowej? trzy dżingle na okrągło te same, smutne i nijakie...
2. dlaczego wciąż katują tymi samymi utworami, dlaczego tak mało nowości muzycznych?
Spotkania wzajemnej adoracji to są w innym radyjku. Patrz 357.
brawo