SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Więcej polskiej muzyki w radiu? Rozgłośnie protestują

Do końca wakacji ma zostać wprowadzone nowe prawo, regulujące kwestię pory nadawania przez rozgłośnie radiowe tzw. utworów „słowno-muzycznych” w języku polskim  - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Więcej polskiej muzyki w radiu? Rozgłośnie protestują

112 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
smok
Napisałem w tej sprawie do wróżki, i odpisała ,żetak naprawdę chodzi znowu o ... kasę. Tym razem dla mediów publicznych. Prosty rachunek. Jeśli każdy nadawca dostanie wymóg grania polskiej muzyki pod kątem nowych wymogów koncesyjnych, to profil wszystkich stacji zbliży do siebie właśnie polska muzyka. Tym samym nie będzie przepaści udziałowej w badaniach jak to ma miejsce obecnie. To tym samym przełoży się to na wzrost obrotów rozgłośni Polskiego Radia i osłabienie słuchalności stacji komercyjnych. Zresztą postawcie sobie Tarota to też Wam tak wyjdzie.... ;)
odpowiedź
User
do szefów -znawców
Ci znawcy pokazali na TOP-TRENDY , jak się znają na muzyce. A naprawdę jest pełno dobrych zespołów i wykonawców. Jeśli polska muzyka będzie grana, będzie konkurencja, teraz szefowie stacji nie chcą wpuszczać polskich muzyków na na atenę. Najłatwiej grać gotowy utwór, którego nie trzeba promować, bo zrobił to ktoś inny w innym kraju.
odpowiedź
User
Denti
``Jeżeli ten kuriozalny zapis wejdzie w życie, w krótkim czasie zniknie zróżnicowany rynek radiowy, a będziemy mieli kilkadziesiąt tak samo grających stacji, które szybko stracą na popularności``, aha czyli teraz Planeta albo Eska, RMF MAXX, nie grają tego samego?? Albo RMF i ZET??
Teraz jedyne stacje które wprowadzają zróżnicowanie rynku radiowego to Chili Zet, Eska Rock, Polskie Radio stacje lokalne oraz właśnie radio WAWA. Sumując nic na siłę, ale myśląc o promocji polskiej muzyki, moim zdaniem należy największym graczom zwiększyć procentowy udział polskiej muzyki( nie aż tak duży jak tego chce KRRiTV) skoro z polskiego rynku czerpią zyski to i polski rynek fonograficzny powinny wspierac...
odpowiedź