Andrzej Liberadzki rezygnuje z funkcji prezesa Radio Gdańsk, Zbigniew Hajłasz odchodzi z rady nadzorczej Polskiego Radia

Od 1 marca Andrzej Liberadzki rezygnuje z funkcji prezesa Radia Gdańsk, zaś Zbigniew Hajłasz od lutego zrezygnował ze stanowiska członka rady nadzorczej Polskiego Radia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Powody obu rezygnacji nie są znane. - Wyjawię je, gdy zostanie powołany mój następca - wyjaśnia nam Liberadzki.

Rezygnacjami zajmie się na najbliższym posiedzeniu Rada Mediów Narodowych, zatwierdzając je formalnie. Pod obrady trafi też wówczas sprawa uzupełnienia zarządów. Spotkanie Rady wyznaczono na wtorek, 27 lutego.

Andrzej Liberadzki został powołany na stanowisko prezesa Radia Gdańsk w marcu 2016 roku. Wcześniej pracował m.in. jako przewodniczący rady nadzorczej Presspubliki, członek rady nadzorczej Telewizji Polskiej i prezes Agencji Rozwoju Pomorza (w latach 2002-2006).

Był też doradcą ds. mediów w gabinecie premiera Jerzego Buzka (w latach 1999-2001), redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego” oraz współzałożycielem i zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Gdańskiego”. Jak się dowiadujemy, w piśmie z rezygnacją, które złożył na ręce prokurenta zarządu, Dariusza Wasilewskiego, nie podaje powodów rezygnacji. Wskazuje tylko jej termin (1 marca). Rezygnacja nabierze mocy, gdy oficjalnie zatwierdzi ją RMN.

Na pytanie portalu Wirtualnemedia.pl o powody rezygnacji, Andrzej Liberadzki, odpowiada SMS-em: - Wypowiem się na ten temat po powołaniu następcy, co powinno nastąpić do końca lutego br.

Z kolei Zbigniew Hajłasz zrezygnował ze stanowiska członka rady nadzorczej Polskiego Radia. Pismo w tej sprawie (zgodnie z procedurą) złożył już na ręce prezesa firmy Jacka Sobali, ten zaś przekazuje je na najbliższe posiedzenie Rady Mediów Narodowych, celem formalnego zatwierdzenia rezygnacji. Jako przyczynę rezygnacji były już członek rady nadzorczej podaje tylko „ważne powody”, nie precyzując o co chodzi.

Hajłasz członkiem rady nadzorczej Polskiego Radia był od stycznia 2016 roku. Jest działaczem PiS we Wrocławiu. W latach 2006-2010 zasiadał w radzie nadzorczej Radia Wrocław, przez pewien czas pełnił też obowiązki prezesa spółki. Wcześniej pracował m.in. jako nauczyciel i pracownik naukowy uczelni wyższych.

jk