Polsat Doku z pasmami tematycznymi na każdy dzień

W piątek 10 lutego br. wystartował kanał satelitarny Polsat Doku. Każdego dnia wieczorem widzowie obejrzą premierowe filmy i cykle dokumentalne, pogrupowane w pasma tematyczne, np. „Szokujący świat”, „Pasjonująca wiedza” czy „Ludzie poza prawem” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Stacja rozpoczęła nadawanie w piątek 10 lutego br. o godz. 6.00 i od razu jest dostępna w wersji HD. Polsat Doku trafił na razie do oferty Cyfrowego Polsatu. Za sprzedaż reklam odpowiada biuro reklamy Polsat Media. Koncesję na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym w kanale Polsat Doku (pierwotnie drugi człon nazwy funkcjonował jako Docu) Telewizja Polsat uzyskała w grudniu 2015 roku.

- Przygotowaliśmy wybór najlepszych, premierowych dokumentów z najodleglejszych zakątków globu - zapowiada Radosław Sławiński, szef Polsat Doku, który kieruje też adresowanym do mężczyzn kanałem Polsat Play. - Pokażemy nagradzane na festiwalach, ambitne dokumenty oraz fascynujące, wysokobudżetowe produkcje adresowane do szerokiej publiczności - dodaje Sławiński.

Telewizja Polsat kompletowała bibliotekę dokumentów specjalnie dla Polsat Doku, prawa do wielu filmów i cykli zakupiono z myślą o tej właśnie stacji. Propozycje programowe zostały pogrupowane w pasma tematyczne - każdego dnia od godz. 20.00 widzowie obejrzą dokumenty o innej tematyce i innym ciężarze gatunkowym.

W poniedziałek w ramach pasma „Szokujący świat” Polsat Doku będzie pokazywał kontrowersyjne i szokujące filmy, które poruszają niewygodne i odważne tematy. - Naga prawda o współczesnym świecie, jego wynaturzeniach, sferach życia objętych tabu oraz ludzkiej odmienności - wyjaśnia Radosław Sławiński.

Do emisji zaplanowano m.in. „Plac zabaw”, wyprodukowany przez Georga Clooneya i Stevena Soderbergha dokument o pedofilskiej szajce handlarzy dziećmi; „Rodzinę do wynajęcia” o firmie z Tokio wynajmującej przyjaciela, kolegę a nawet męża oraz „Yes, We Fuck!” - kontrowersyjny dokument ukazujący temat tabu jakim jest seks wśród osób niepełnosprawnych.

W każdy wtorek widzowie Polsat Doku poznają niewyjaśnione tajemnice, niezwykłe zjawiska i zagadki. Pasmo „Pasjonująca wiedza” przedstawi cykle dokumentalne z najnowszymi badaniami i odkryciami. Będą to takie tytuły jak: „Rok 2045. Jaki będzie świat?”, „Katastrofy na morzu: Dlaczego statki toną?” czy „Top 10 - Największe tajemnice świata”.

W ramach środowych „Ludzi poza prawem” Polsat Doku pokaże ciemne oblicze ludzkiej psychiki oraz przeanalizuje dokonywane zbrodnie i metody działania największych przestępców ludzkości. W środy także widzowie poznają nieznane fakty z życia celebrytów. W ramówce znalazły się produkcje dokumentalne m.in. „Gwiazdy zbrodni. Jak mordercy stają się gwiazdami popkultury”, „Napady, które wstrząsnęły światem”, „Oskar Pistorious: jak było naprawdę?”, „Mafia - historia prawdziwa” oraz „Bogaci i uniewinnieni”.


"Bogaci i uniewinnieni"

Tematom historycznym poświęcono w Polsat Doku czwartkowe wieczory. Pasmo „Historia bez tajemnic” skupi się na pokazywaniu dokumentów o tajnych aktach historii w świetle najnowszej technologii badań i odkryć, a także na interpretacjach wydarzeń, które wpłynęły na losy świata.

Widzowie obejrzą m.in. „Prostytutki wojny” (film o domach publicznych na wojnie), „Świat rycerzy” (serial dokumentalny o średniowiecznych rycerzach), „Tajna broń nazistów” (o zaawansowanej technologii, która miała zmienić losy wojny), „Doktorzy śmierci - Mengele i inni” (dokument o nazistowskich, japońskich i amerykańskich lekarzach przeprowadzających eksperymenty na ludziach) oraz „Zbrodnie wojenne aliantów”.

Pasmo „Fascynująca planeta” w piątkowej ramówce to filmy i cykle dokumentalne o świecie roślin i zwierząt, a także o ludziach, podróżowaniu oraz zjawiskach na Ziemi. Do emisji przygotowano tytuły takie jak: „Ekstremalne drogi do szkoły”, „Rekiny atakują”, „Mikropotwory” (cykl Davida Attenborough) czy „Uciec od zgiełku - najbardziej niesamowite hotele”.


„Ekstremalne drogi do szkoły”

W sobotnie wieczory „Tym żyje świat”, czyli najbardziej aktualne problemy i konflikty współczesnego świata opowiedziane w szerszej perspektywie. - Filmy i seriale, których twórcy trzymają rękę na pulsie wydarzeń i nie boją się stawić czoła bieżącym wyzwaniom oraz zagrożeniom współczesności - opowiada Radosław Sławiński.

I tak - wśród pozycji zaplanowanych na soboty znalazły się m.in. „Rozszyfrować ISIS” (o przygotowywaniu propagandowych filmików, których celem jest rekrutacja w Europie), „Przemytnicy - prawda o czarnym rynku” (o międzynarodowym czarnym rynku handlu dziećmi, organami, narkotykami, zwierzętami i bronią), „Kibole” (o najbardziej brutalnych kibolach świata), „Farmy tygrysów” (o czarnym rynku handlu tygrysami) oraz „Rosyjscy neo-naziści” (o rosyjskiej grupie nacjonalistów).

Najlepsze i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy i seriale dokumentalne w Polsat Doku będą emitowane w każdą niedzielę. W ramach pasma „Hit dokument” obejrzymy m.in. „Bojowników północy”, „Charlie Hebdo: 3 dni terroru”, „Pompeje - zaginiony świat” czy „Kapitan i jego pirat”.


„Przemytnicy - prawda o czarnym rynku”

Polsat Doku jest 24. kanałem tematycznym Polsatu.

łb