Rekord TOK FM, coraz gorsze wyniki Trójki i Jedynki

W okresie od lutego do kwietnia br. na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce znalazło się RMF FM. Największy wzrost słuchalności w zestawieniu zanotowało TOK FM. Z kolei na czele spadków była Trójka - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od lutego do kwietnia 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 24,8 proc., po stracie względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,1 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET z udziałem na poziomie 13 proc.

Na podium znalazła się publiczna Jedynka, której udział w rynku wyniósł 8,3 proc., po spadku o 0,5 pkt. proc.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wzrosl-zasieg-radia-w-drive-time-rmf-fm-najchetniej-sluchane-raport ##

Oczko niżej uplasowała się Trójka z wynikiem na poziomie 7,2 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 0,8 pkt. proc. Jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu.

Pierwszą piątkę zamyka z kolei VOX FM, którego udział w badanym okresie wyniósł 4 proc. (w dół o 0,2 pkt. proc.).

Szóste miejsce z wynikiem na poziomie 2,5 pkt. proc. zajęło TOK FM. Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, jest to najwyższy średni udział tej stacji w trzymiesięcznych falach słuchalności radia. Stacja ta zanotowała wzrost wynoszący 0,7 pkt. proc. - największy w zestawieniu.

- Radio TOK FM dostarcza swoim słuchaczom pełne spektrum informacji i opinii. Bardzo nas cieszy, że docenia to coraz większa liczba osób. Uznanie zyskują również nowe programy na naszej antenie, takie jak sobotni i niedzielny „Magazyn Radia TOK FM” Karoliny Głowackiej i Przemysława Iwańczyka, „Świat się chwieje” Grzegorza Sroczyńskiego czy „Nasłuchiwanie” Jerzego Sosnowskiego - mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Duży wzrost odnotowało również Antyradio, które w zestawieniu było ósme. Jego średni udział zwiększył się o 0,3 pkt. proc. do 1,7 proc.

12. miejsce z wynikiem na poziomie 0,4 pkt. proc. zanotowało Polskie Radio 24. Stacja ta jest nadawana analogowo od początku września ub.r., gdy przejęła ona częstotliwości wykorzystywane wcześniej przez Czwórkę. Dla porównania, Program IV Polskiego Radia w fali styczeń-marzec 2016 miał również 0,4 proc. udziału (stacja ta w zestawieniu była wówczas 11.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Michał Kurdupski