„Sprawiedliwe sądy”: w prasie na razie w „Do Rzeczy”, „Sieci” i „Naszym Dzienniku”, parodia od PO (wideo)

Prasowa odsłona kampanii „Sprawiedliwe sądy” objęła na razie „Nasz Dziennik” oraz tygodniki „Do Rzeczy”, „Sieci”. Platforma Obywatelska przygotowała klip pod hasłem „Partyjne sądy” parodiujący tę akcję.

Rozpoczęta w zeszłym tygodniu kampania „Sprawiedliwe sądy”, organizowana przez Polską Fundację Narodową, ma na celu przekonać polskie społeczeństwo, że nasz system sądowniczy wymaga gruntownej reformy. Reklamy z kampanii z jednej strony opisują negatywne zjawiska w obecnym sądownictwie, a z drugiej - ogólne koncepcje, jak można to zmienić.

Akcja obejmuje telewizję, internet (m.in. serwis sprawiedliwesady.pl działający też pod adresem takjakbylo.pl, aktywności w social media), outdoor (billboardy w całym kraju) oraz prasę. W telewizji spot jest emitowany od weekendu, zarówno w kanałach Telewizji Polskiej, jak i stacjach prywatnych (m.in. Polsacie).

 

Jeśli chodzi o prasę, to w poniedziałek reklamy z akcji ukazały się w „Naszym Dzienniku” oraz tygodnikach „Do Rzeczy”, „Sieci”. Nie pojawiły się natomiast w żadnym innym tygodniku opinii ani innym dzienniku - nie ma ich zarówno w tytułach o profilu gospodarczym („Rzeczpospolita”, „Puls Biznesu”, „Parkiet”, „Dziennik Gazeta Prawna”), jak też ogólnym („Gazeta Wyborcza”, „Polska The Times”, „Gazeta Polska Codziennie”).

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sprawiedliwe-sady-polska-fundacja-narodowej-sadownictwo-rujnuje-nasz-wizerunek-to-nie-akcja-polityczna ##

W weekend w mediach społecznościowych pojawiło się sporo żartów z kampanii „Sprawiedliwe sądy”, m.in. grafiki pokazujące zjawiska i wydarzenia dotyczące obecnego obozu rządzącego, które oceniane są jako negatywne, nieetyczne.

Swoją parodię przygotowała też Platforma Obywatelska - w klipie przypomina, że Andrzej Duda pod koniec 2015 roku uniewinnił skazanych dopiero w pierwszej instancji, czyli nieprawomocnie, polityków PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. - Tak działa #PaństwoPiS. Wolne sądy zagrażają patologiom PiS - oceniono w spocie. - Dzięki #PartyjneSądy politycy PiS będą czuć się bezkarnie.

Tagu #PartyjneSądy politycy PO używali we wpisach, w których krytykowali akcję „Sprawiedliwe sądy” oraz bieżące wydarzenia z zakresu sądownictwa i działań rządu.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sprawiedliwe-sady-od-polskiej-fundacji-narodowej-wspoltworzy-firma-solvere-bylych-pr-owrcow-beaty-szydlo-dziennikarze-to-naduzycie-wieksze-od-osmiorniczek-po ##

 

tw