00:00
Weterynarz z Gór Skalistych

Doktor Jeff przeprowadza ryzykowny zabieg, by uratować łapę szczenięcia. Zdjęcie rentgenowskie bezpańskiego kota unaocznia szokującą historię.

02:00
Najniebezpieczniejszy zawód świata

Sezon połowów krabów królewskich zbliża się ku końcowi. Załogi kutrów zmierzają w kierunku portu.

03:00
Strażnicy Teksasu

Kamera śledzi pracę strażników przyrody z Teksasu, którzy walczą z przestępczością i chronią zasoby naturalne. Przy granicy z Meksykiem ścigają także przemytników narkotyków.

03:50
Policja dla zwierząt w Houston

Kirstie Franks odbiera dwadzieścia kotów właścicielowi, który mieszka w brudnym domu. Inni oficerowie zajmują się koniem z dziwną raną na tylnej kończynie.

04:40
Poznajcie leniwce

Kamera rejestruje rok z życia pięciu leniwców _ mieszkańców niewielkiego kostarykańskiego rezerwatu Aviarios, w którym ratuje się osierocone lub poranione osobniki.

05:10
Dorwać tuńczyka

Na północnym Atlantyku rozpoczyna się sezon połowów tuńczyka błękitnopłetwego. Sztuka może kosztować nawet 30 000 dolarów. Niestety, każdy rybak może złowić tylko jedną w sezonie.

06:00
Wizyty domowe

Seria programów o weterynarzach, którzy leczą zwierzęta w domach ich właścicieli. Kamera towarzyszy medykom w trakcie składania wizyt chorym stworzeniom.

06:30
Projekt "Akwarium"

Zajmująca się projektowaniem i aranżacją akwariów firma Acrylic Tank Manufacturing prowadzona jest przez dwóch szwagrów, Wayde'a Kinga i Bretta Raymera, którzy są także przyjaciółmi.

07:20
Mieszkanie na pniu

Pete Nelson buduje kryjówki w koronach drzew dla tych, którzy marzą o bliskim kontakcie z przyrodą i chcą urzeczywistnić marzenia z dzieciństwa.

08:10
Weterynarz z Gór Skalistych

Zrozpaczony właściciel przywozi do kliniki golden retrievera ze złamaną nogą. Dr Jeff i jego zespół zajmują się także beaglem pokąsanym przez agresywnego psa.

09:00
Dzikie Indochiny

Wietnam jest najdalej wysuniętym na wschód krajem Półwyspu Indochińskiego. Szacuje się, że na jego terenie występuje około 10 procent wszystkich gatunków światowej fauny i flory.

10:00
Wilki i wojownicy

W tym odcinku widzowie zobaczą, jak zespół ratuje wilczycę Sadirę.

11:00
Mieszkanie na pniu

Ekipa buduje pięciopiętrową "główną siedzibę Matki Natury" dla rezerwatu przyrody w Michigan.

12:00
Dwa oblicza survivalu

Perypetie Dave'a Canterbury'ego i Cody'ego Lundina, którzy przemierzają najdziksze tereny, pokazując, w jaki sposób odpowiednie umiejętności i twórcze myślenie pomagają przetrwać trudne chwile.

13:00
Resocjalizacja z pit bullem

Tania wyrusza do Kalifornii, by zabrać psa, który kiedyś był w schronisku, lecz jego nowy właściciel zmarł. Pewien szczeniak okazuje się być psem, którego ktoś szuka.

14:00
Kot z piekła rodem

Jackson pomaga pewnemu grzecznemu kotkowi stawić czoła dwóm innym, agresywnym kotom. Pewna para ma dosyć swoich kotów: Tiki i Marley zjadają wszystko, co leży w ich zasięgu wzroku.

16:00
Projekt "Akwarium"

Tremaine ma problem z karmieniem swoich węgorzy, a klienci z winiarni Malibu Winery proszą o pomoc w odbudowie zbiornika zniszczonego w pożarze.

17:00
Baseny z rozmachem

Mistrz w dziedzinie basenów, Lucas, przemienia zaniedbany ogródek w wodny raj, który stanowi idealną strefę rozrywki dla całej rodziny.

18:00
Strażnicy przyrody

Kamera śledzi pracę strażników przyrody, którzy codziennie patrolują 18 milionów hektarów trudnego terenu w amerykańskim stanie Maine. Funkcjonariusze chronią naturę i ratują życie ludzi.

19:00
Najdziksza Europa

W programie widzowie odkryją ostatnie naprawdę dzikie tereny Europy, pełne niezwykłych przejawów życia.

20:00
Tygrysi klan

Tygrysy to zazwyczaj samotni myśliwi. Jednak w lasach środkowych Indii kilka samic nauczyło się polować w grupie, odmieniając zwyczaje łowieckie swego gatunku.

21:00
Jak to robią zwierzęta?

Zwierzęta robią zadziwiające rzeczy. Mają supermoce, o których ludzie mogą tylko marzyć. Najnowsze badania naukowe i niezwykłe eksperymenty pomogą nam poznać tajemnice ich świata.

23:00
Dziki Frank w Afryce

Frank jedzie do Afryki, podążając śladami doktora Livingstone'a i poszukując tzw. Wielkiej Piątki. Na początku podróży czeka go spotkanie z lwem, który sprawdzi jego odwagę.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF