00:00
Jak to jest zrobione?

W programie produkcja m.in. szyb ze szkła dmuchanego, pomp wodnych, sake i pęset.

00:30
Zwykłe rzeczy _ niezwykłe wynalazki

W programie o tym kak pędzi się bimber w samym sercu Nowego Jorku, jak przebiega produkcja elektrycznych rowerów i jak na pustyni w Arizonie hoduje się kauczuk do produkcji strojów piankowych.

01:00
Co było dalej?

Autorzy pokazują, co się dzieje, kiedy spadochroniarz korzysta ze źle złożonego spadochronu, jakie konsekwencje może przynieść beztroskie i bezmyślne huśtanie się na linie.

02:00
Witajcie w przyszłości

Wkrótce ludzie będą mogli mówić wieloma językami bez zaglądania do słowników, a także pływać jak delfiny.

03:36
Eksperyment. Wersja 2.0.

Kevin T. Moore i Grant Reynolds, zainspirowani filmami, które domorośli naukowcy zamieszczają w Internecie, przeprowadzają ich nieudane eksperymenty.

04:24
Niewyjaśnione

W tym wydaniu o trzech latarnikach, którzy w tajemniczych okolicznościach zniknęli z wyspy, a także o mumii kosmity, która trafiła w ręce rosyjskiej policji.

05:12
NASA _ archiwum tajemnic

Pewne dokumenty ukazują sekretny plan przygotowany przez NASA na wypadek fiaska misji lądowania na Księżycu. Agencja ujawnia też nierozwikłaną do tej pory 300-letnią tajemnicę.

06:00
Zwykłe rzeczy _ niezwykłe wynalazki

W programie m.in. o tym jak powstają przenośne mosty, którymi potem jeżdżą czołgi, jak produkuje się markery, które nigdy nie blakną i jak konstruuje się motocykl, który rozwija szybkość 320 km/godz.

07:10
Jak to jest zrobione?

W programie m.in. wędzidła, płatki owsiane, biżuteria z turkusami i elektryczne skutery.

07:35
Jak to jest zrobione?

W programie proces produkcji cążków do paznokci, nefrytowych kijów golfowych, nart wodnych i mrożonego cydru.

08:00
Fabryki smaku

Autorzy programu przyglądają się, jak przebiega proces produkcji popularnych artykułów spożywczych: lasagni, ciastek brownies i syropu klonowego z Kanady.

08:30
Wymyśl, wykonaj, wygraj

Uczestnicy konkursu mają zaledwie 30 minut, aby podołać niezwykle trudnemu wyzwaniu inżynieryjnemu. Zdani są wyłącznie na siebie i własny intelekt.

09:30
Jak to jest zrobione?

Program pokazuje, jak powstają m.in. reflektory samochodowe, szczotki dla zwierząt i jak przebiega proces renowacji witraży.

10:00
Witajcie w przyszłości

Wynalazki, które w ciągu 25 lat odmienią ludzkie ciała, np: proszek, który wyzwala umiejętność odtwarzania części ciała czy chłodząca rękawica, która regeneruje wyczerpane mięśnie.

11:00
Zoom na architekturę

Stolica Inków Cuzco była legendarnym miejscem, w którym ukryto niezliczone zasoby złota i bogactw. Nowe odkrycia ujawniają przyczyny upadku tego potężnego imperium.

12:00
Porzucone konstrukcje

W programie autorzy składają wizytę w zamkniętych elektrowniach _ Kelenfold w Budapeszcie oraz Wardenclyffe Tower w Nowym Jorku.

13:00
Fabryki smaku USA

W tym wydaniu wizyta w fabryce gumy do żucia Big League Chew. ponadto widzowie zobaczą, jak przebiega produkcja chrzanu oraz babeczek, które rozsławił incydent związany z bezpieczeństwem państwa.

13:30
Fabryki smaku USA

Autorzy odkrywają tajemnice sosu jabłkowego, rocznie produkuje się milion słoików tego przysmaku. Przyglądają się też, jak w jednej z najstarszych rodzinnych firm powstają kremowe krówki.

14:00
Jak to jest zrobione?

Program ukazuje drogę, którą przebywają surowce i produkty, zanim trafią do konsumentów. Widzowie poznają ich historię od narodzin pomysłu, aż po obecny kształt i zastosowanie.

14:30
Jak to jest zrobione?

W programie o kawie w kapsułkach, trenażerach i ekstraktorach oleju roślinnego.

15:00
NASA _ archiwum tajemnic

Opowiedziane przez naocznych świadków z pozoru niewytłumaczalne zjawiska zostają poddane analizie. Autorzy rekonstruują wydarzenia poparte opiniami ekspertów i dowodami naukowymi.

16:00
Megaładunki

Palma, stolica Majorki. Mark McGrane ma za zadanie przetransportować jacht na Florydę, gdzie jednostka przeczeka zimę. Zaczyna się właśnie okres huraganów.

17:00
Megalotnisko we Frankfurcie

Autorzy prezentują sylwetki ludzi pracujących na jednym z największych portów lotniczych na świecie _ lotnisku we Frankfurcie.

18:00
Zoom na architekturę

W Meksyku zaginione miasto Chichen Itza skrywa sekrety pradawnej cywilizacji. Widzowie dowiedzą się, jak zbudowano to miasto, a także jaki wpływ na jego architekturę miało składanie ofiar z ludzi.

19:00
Prawda czy fałsz _ pogromcy mitów

W pożegnalnej serii programów Jamie i Adam testują jedną z ulubionych opowieści fanów. Sprawdzą czy żelkowe miśki mogą być paliwem napędowym do rakiet.

20:00
Jak to jest zrobione?

W programie proces produkcji cążków do paznokci, nefrytowych kijów golfowych, nart wodnych i mrożonego cydru.

20:30
Jak to jest zrobione?

W programie dyliżanse, sygnalizatory uliczne, motocyklowe zbiorniki paliwa i ceramika wypalanej w ogniu.

21:00
Zwykłe rzeczy _ niezwykłe wynalazki

Widzowie zobaczą, jak z rodzinnego samochodu robi się opancerzoną fortecę na kołach, jak hoduje się miliony choinek na Boże Narodzenie, jak powstają najdoskonalsze na świecie talerze perkusyjne.

21:30
Na żywo - Zwykłe rzeczy _ niezwykłe wynalazki

Przedmioty codziennego użytku często są wynikiem skomplikowanego technicznie procesu produkcyjnego. Program wyjaśnia, w jaki sposób powstają i z czego są zrobione.

22:00
Fabryki smaku

W programie o gołąbkach, prażonej kukurydzy z solą i cukrem, chipsach z łupinek ziemniaków.

22:30
Fabryki smaku USA

W tym wydaniu widzowie zobaczą, jak powstają frytki Mexi-Fries oraz czekoladowe toffi z migdałami. Ponadto wizyta w destylarni w Kalifornii, gdzie powstaje absynt.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF