02:05
Zawieście czerwone latarnie

Songlian poślubia zamożnego kupca, by zapewnić sobie dostatnie życie. Jest jego czwartą żoną. Dziewczyna robi wszystko, by wyprzedzić rywalki i pozyskać męża dla siebie.

04:05
Arabskie noce

Georges spotyka Yaminę, kiedy dziewczyna ucieka przed napastnikami. Oferuje jej kryjówkę. Kiedy dziewczyna nagle znika, Georges postanawia odnaleźć ją za wszelką cenę.

06:00
Afrykańska królowa

Po napadzie oddziałów niemieckich na osiedle tubylców, kanadyjski kapitan Charlie Allnut opiekuje się ocaloną córką misjonarza Rose. Dziewczyna namawia go, aby włączył się do działań wojennych.

07:45
Chmury

Tajemnicza chmura przepływająca nad francuską wsią sieje spustoszenie w życiu czterech osób. Clara i jej ojciec oczekują na powrót matki dziewczyny, Marianne, która zniknęła bez śladu.

09:05
Generał

Film z udziałem mistrza kina niemego, Bustera Keatona. Rzecz dzieje się podczas wojny secesyjnej. Maszynista kolejowy ratuje z opresji ukochaną i pomaga wojskom Konfederacji.

10:25
Galimatias

Kobieta umiera podczas porodu. Noworodkiem musi się zająć niedoświadczony ojciec. Problemy zaczynają się, gdy dziecko nie przyjmuje karmienia butelką.

12:00
Worek mąki

Sarah znajduje się w belgijskim sierocińcu. Ojciec Sary zabiera dziewczynkę do rodzinnej wsi w górach Atlas w Maroku. W dalszej części filmu przedstawione są losy dorosłej już bohaterki.

13:30
Strach

Pełna grozy opowieść o napoleońskim poruczniku, który błąkając się po bałtyckim wybrzeżu w poszukiwaniu pewnej pięknej dziewczyny, trafia do przedziwnego dworu.

14:50
Na żywo - Ojciec

Bohaterka kontaktuje się ze zmarłym niedawno ojcem.

16:25
A propos Nicei

Nicea, królująca na Lazurowym Wybrzeżu, jest znanym na całym świecie kurortem, w którym tylko turyści o zasobnych portfelach mogą sobie pozwolić na rozrywki i uciechy.

16:50
Ojciec

Film krótkometrażowy złożony z różnych animacji połączonych motywem przewodnim, którym jest postać ojca.

18:30
Nazarin

Nazarin jest księdzem. Stara się żyć zgodnie z chrześcijańskimi zasadami, jednak wszyscy wokół okazują mu nieufność i nienawiść. Wyjątkiem jest miejscowa prostytutka.

20:05
Kingston Avenue

30-letni Francuz przyjeżdża do Nowego Jorku z miłością swojego życia. Mężczyzna jest niedojrzały, wszystko próbuje obracać w żart. Dziewczyna nie wytrzymuje związku z wiecznym chłopcem i zostawia go.

20:50
Zdjęcie

Mężczyzna w średnim wieku robi sobie zdjęcia w fotobudce. Gdy wyjmuje gotowe odbitki, okazuje się, że nie jest na nich sam. Kobietę, która się obok niego na nich pojawia, spotyka wkrótce na ulicy.

21:00
Żegnaj, moja konkubino

Cheng i Duan trafiają do szkoły aktorskiej przy operze. Sławę przynoszą im role w sztuce o królu Chu i jego konkubinie. Wcielający się w rolę kobiecą Cheng zaczyna utożsamiać się z postacią.

23:40
23:55
Rzeka

Dwudziestoletni Xiao-kang cierpi na ciężkie bóle karku. Mieszka z rodzicami, którzy próbowali już niemal wszystkiego, aby ulżyć cierpieniom syna.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF