00:50
77 słoni _ Indie

Dokument ukazuje codzienne życie mieszkańców Indii _ kraju, który z jednej strony zaskakuje egzotyką, barwami, aromatami i pięknem przyrody, z drugiej zaś biedą i brudem.

02:30
Pod lupą

Program prezentuje najnowsze informacje ze świata nauki i techniki. Widzowie poznają także odpowiedzi na pytania dotyczące różnych dziedzin życia oraz zobaczą ciekawe eksperymenty.

03:00
Przyroda i ludzie

Autorzy ukazują świat dzikiej przyrody, podróżując po północnych rejonach Polski. Znajdują odpowiedzi na zagadkowe zachowania zwierząt, przybliżają ich relacje z ludźmi, odkrywają tajemnice lasów.

03:35
Dzika Polska _ Bogatsze życie

Dr Marcin Sielezniew jest miłośnikiem motyli myrmekofilnych, czyli takich, które do rozwoju wykorzystują mrówki. Badacz stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego modraszek jest niezwykłym motylem.

04:00
Redakcja: dział śledczy

Opowieść o pracy dziennikarzy śledczych redakcji "Expressu Codziennego". Często balansując na krawędzi prawa, pod presją czasu próbują dociec prawdy, by przekazać ją opinii publicznej.

05:00
Wspaniały świat wędkarskich przygód

Wiosenne wyprawy wędkarskie mają niepowtarzalny urok i klimat. Nieustraszeni łowcy wybierają się nad wody regionu Jamtland w środkowej Szwecji.

05:25
Kołowrotek

Nowy, fascynujący program wędkarski prowadzony przez ichtiologa doktora Adama Tańskiego.

06:25
Życie Bałtyku

Pogarsza się jakość wód w morzach i oceanach. Podobno Ocean Atlantycki nie ma wpływu na zmiany zachodzące w Morzu Bałtyckim. Tymczasem stwierdzono coraz większe jego oddziaływanie na zasoby Bałtyku.

07:00
77 słoni _ Indie

Dokument ukazuje codzienne życie mieszkańców Indii _ kraju, który z jednej strony zaskakuje egzotyką, barwami, aromatami i pięknem przyrody, z drugiej zaś biedą i brudem.

09:15
Dziewicza Ameryka

Dokument ukazuje piękno rozciągających się na długości 9000 mil łańcuchów górskich w Północnej i Południowej Ameryce, które są domem dla wielu zwierząt rzadko widywanych przez człowieka.

10:10
Dzika Skandynawia

Dokument prezentuje zmagania zwierząt, które codzienne muszą walczyć o przetrwanie w ekstremalnych warunkach na ziemiach dalekiej północy.

11:15
Megalotnisko w Dubaju

Kierownik obsługi lotniska musi odprawić pasażerów lecących do Australii. Jeśli samolot nie wystartuje o czasie, inne maszyny nie będą mogły wylądować."

12:40
Jak to jest robione

Program wyjaśnia, w jaki sposób powstają i z czego są zrobione przedmioty codziennego użytku.

13:10
Tajniki produkcji

Fender Stratocaster to gitara, na której grały sławy, takie jak Eric Clapton czy Jimi Hendrix, a jej nazwa na stałe wpisała się w historię rock and rolla.

13:45
Supercieśle

Bryan, szef firmy, przydziela Paulowi i Pete'owi ich najważniejsze jak dotąd zadanie: pamiątkową rzeźbę dla swego przyjaciela. Tymczasem Mark pomaga Ryanowi "wyciosać" dobrą cenę na nową ciężarówkę.

14:15
Wszechświat: Zagadki starożytności

Sodoma i Gomora to dwa miasta, które w Biblii zostały spalone ogniem i siarką. Astronomowie, archeolodzy i bibliści próbują ustalić prawdę, która kryje się za mitem.

16:05
Wojny magazynowe

W Montebello Jarod i Brandi rezygnują z aukcji, żałując że w ogóle się tam zjawili.

16:35
Wojny magazynowe

Uczestnicy licytują zawartość magazynów w Gardenie. Darrell stawia na skład pełen trampek, a Jeff znajduje pamiątkę z czasów zimnej wojny.

18:00
Megalotnisko w Dubaju

Pilot przylatującego samolotu zgłasza awarię, która być może będzie wymagała zamknięcia lotniska. Ponowne otwarcie portu lotniczego zajmie kilka godzin."

19:00
Wielkie konstrukcje

Produkowane w Teksasie ciężarówki Peterbilt mogą ciągnąć przyczepy o wadze 36 ton. W programie widzowie poznają tajniki konstrukcji tych pojazdów.

20:00
Zakazana historia

Jamie zgłębia tajemnice otaczające tożsamość człowieka więzionego w żelaznej masce na twarzy, której nie wolno mu było zdejmować pod karą śmierci.

21:00
Na żywo - I wojna światowa _ Dzień zagłady

Autorzy analizują odmienne losy Charlesa de Gaulle'a i Hermanna Goeringa podczas I wojny światowej. Zastanawiają się, czy doświadczenia z pola walki miały wpływ na ich decyzje podczas kolejnej wojny.

22:00
Krwawa historia Europy

Gospodarze przypominają losy hitlerowskiego zbrodniarza, Amona Götha, którego próbowano trzykrotnie stracić, wikinga Ragnara Lodbroka oraz Williama Wallace'a, który zginął przez poćwiartowanie.

23:00
Starożytni kosmici

W czasie II wojny światowej rozeszły się pogłoski o statku powietrznym zbudowanym na podstawie planów, któe nie były tworem człowieka.

23:55
Nasz Kasprowy

Opowieść o budowie i funkcjonowaniu kolejki na Kasprowy Wierch. Prace trwały 227 dni, a otwarcie, które nastąpiło 15 marca 1936 roku, było jednym z najważniejszych wydarzeń w Zakopanem.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF