00:00
Perskie ocalenie

Dokument opowiada o polskich dzieciach, które po opuszczeniu Związku Radzieckiego wraz z armią generała Andersa trafiły do Iranu. Isfahan dał im schronienie i stabilizację, szansę na drugie życie.

01:00
77 słoni _ Indie

Dokument ukazuje codzienne życie mieszkańców Indii _ kraju, który z jednej strony zaskakuje egzotyką, barwami, aromatami i pięknem przyrody, z drugiej zaś biedą i brudem.

02:30
Pod lupą

Program prezentuje najnowsze informacje ze świata nauki i techniki. Widzowie poznają także odpowiedzi na pytania dotyczące różnych dziedzin życia oraz zobaczą ciekawe eksperymenty.

03:00
Dzika Polska _ Bogatsze życie

Program zabiera widzów w podróże po Polsce do niedostepnych i dzikich miejsc, ukazującyh życie rzadkich gatunków zwierząt. Bohaterami są ludzie, dla których przyroda stanowi ważny element życia.

03:30
Dzika Polska. Lasy pełne życia

Nietoperze są jedynymi aktywnie latającymi ssakami. Na świecie występują w ogromnej liczbie ponad 1100 gatunków, przystosowanych do różnorodnych środowisk i rodzajów pokarmu.

04:00
Na żywo - Redakcja: dział śledczy

Opowieść o pracy dziennikarzy śledczych redakcji "Expressu Codziennego". Często balansując na krawędzi prawa, pod presją czasu próbują dociec prawdy, by przekazać ją opinii publicznej.

05:00
Wspaniały świat wędkarskich przygód

Najlepsi wędkarze z Europy przyjeżdżają nad polskie łowisko, które może poszczycić się licznymi okazami karpi. Widzowie poznają także kilka przydatnych rad.

05:30
Kołowrotek

Program przedstawia wędkarskie przygody ichtiologa doktora Adama Tańskiego.

06:00
Wspaniały świat wędkarskich przygód

Wędkarze zdradzają kilka łowieckich sekretów, dzięki którym można przechytrzyć okazałe szczupaki.

06:30
Życie Bałtyku

Wody Bałtyku są trudno dostępne ze względu na ich niewielką przezroczystość spowodowaną obfitymi zakwitami planktonu. Dokumencie pokazuje bałtycką przyrodę w całej jej bioróżnorodności.

09:00
Saga prastarej puszczy

Odcinek poświęcony sóweczce _ drapieżnikowi wielkości wróbla. Ciężko doświadczona samiczka samotnie opiekuje się ośmiorgiem młodych. Musi ochronić je przed zagrożeniem.

10:00
Zwierzęta doskonałe

W odcinku kolejne zaskakujące fakty o zwierzętach.

12:00
Elitarni

Aktor i kaskader Alain Figlarz, wstępuje do świata legendarnych oddziałów sił specjalnych, by poznać jak żołnierze uczą się technik walki i radzenia sobie z życiem w nieustającym napięciu.

13:00
Supermocni

Ho prezentuje niezwykłą sztuczkę. Mężczyzna potrafi palcem wskazującym przebić skorupę kokosa. Moses Langan również posiada nietypową namiętność _ obraca nogi o 180 stopni i idzie tyłem do przodu.

14:00
Starożytni kosmici

Niektórzy uważają, że w najświętszych tekstach religijnych oraz w formie i lokalizacji prastarych budowli, ukryto tajne przesłanie, które wyjaśnia cel naszego istnienia.

15:30
Jak złamać system

W tym wydaniu gospodarz pokazuje, jakie sztuczki stosują wpływowi ludzie, aby wyplątać się z kłopotów i odnieść zwycięstwo, a także jak można dopasować słowa do czynów.

16:00
Wojny magazynowe

Magazyn Darrella znajduje się niedaleko od miejsca aukcji, dlatego wraz z Brandonem zamierzają zgarnąć jak najwięcej towaru. Ivy i Rene wspólnie chcą im w tym przeszkodzić.

16:30
Wojny magazynowe

Rene i Casey ostentacyjnie przyjeżdżają z całą karawaną ciężarówek. Nie wiadomo, czy będą mieli je czym wypełnić.

17:00
Kowboje oceanów

Dla załogi kutra Seadoo to ciężki sezon. Rybacy wciąż mają do wykonania normę połowów. Morris musi poradzić sobie z żółtodziobem Slimem, który nieustannie pakuje się w coraz to nowe tarapaty.

18:00
Megafabryki

W fabryce Victorinox w Szwajcarii surowa stal przerabiana jest na jeden z najbardziej kultowych przedmiotów na świecie _ scyzoryk.

19:00
Wielkie konstrukcje III Rzeszy

Historia jednego z najnowocześniejszych samolotów z czasów II wojny światowej, Messerschmitta Me 262, który powstawał w jaskini.

20:00
Zakręcona historia

Najbardziej przełomowe wydarzenia XX wieku to efekty przypadkowych spotkań, dziwnych znajomości i odrobiny szczęścia. Serial opowiada o najdziwniejszych faktach i spotkaniach, które zmieniły dzieje.

21:00
Twierdze

W 1216 roku wojska francuskie dotarły do Dover z misją zdetronizowania króla Anglii. Francuzi odnieśli klęskę, ponieważ nie udało się sforsować potężnych fortyfikacji zamku.

22:05
Zatopiony okręt Hitlera

Historia krążownika "Admiral Graf Spee", kluczowego okrętu floty Hitlera, który został zatopiony na rozkaz kapitana Hansa Langsdorffa.

23:00
Starożytni kosmici

Autorzy zastanawiają się, czy kosmici mogli pomagać ludziom przy wznoszeniu starożytnych budowli oraz czy stojące głazy w Carnac były drogowskazem dla statków kosmicznych odwiedzających Ziemię.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF