00:00
Katastrofa w przestworzach

W styczniu 2009 r. amerykański samolot musiał wodować na rzece Hudson. Na szczęście nikt nie zginął. O wydarzeniu opowiadają pasażerowie i ratownicy. Film ukazuje przebieg akcji ratunkowej.

01:00
Król, który oszukał Hitlera

Aby uśpić czujność Niemców przed inwazją w Normandii, zaplanowano kampanię dezinformacyjną angażującą osobę króla Jerzego VI.

02:00
Stawka warta tuńczyka

Na czoło stawki wysuwa się kuter Hard Merchandise. FV-Tuna jest tuż za nim. Załoga Wicked Pissa nie zamierza pozostać w tyle.

03:00
Tuż przed tragedią

Twórcy programu krok po kroku analizują przebieg tragicznych wypadków, by wyjaśnić, co je spowodowało oraz czy można było im zapobiec.

05:00
Katastrofa w przestworzach

Airbus A-300 podchodzi do lądowania na Sumatrze. Widoczność ogranicza dym z pożaru lasu. Samolot spada tuż przed pasem. Ginie 234 pasażerów.

06:00
Katastrofa w przestworzach

W 1956 roku doszło do kolizji dwóch samolotów w powietrzu. Maszyny spadły do Wielkiego Kanionu. Śledczy z Federal Civil Aviation ustalają, co było przyczyną katastrofy, w której zginęło 128 osób.

07:00
Historia wieżowców

Unikatowe konstrukcje, pionierskie projekty i sięgające nieba szklane biurowce zaczęły wyrastać w nowoczesnych miastach i zmieniać ich panoramę.

08:00
Na żywo - Poszukiwacze złota

Nick, nowy i niedoświadczony pomocnik Chrisa i Niki, utknął buldożerem w błocie, gdy próbował dotrzeć do złoża.

10:00
Wyścigi złomów

Ralph i jego dwie ekipy budują auta, które w wyścigu na jedno okrążenie staną w szranki z lamborghini huracánem performante.

11:00
Katastrofa w przestworzach

Kiedy piloci zmieniają kurs, aby umożliwić pasażerom lotu 706 zobaczenie z bliska francuskiego liniowca oceanicznego, samolot niespodziewanie eksploduje.

12:00
Najniebezpieczniejsze miejsca świata

Są takie miejsca, które lepiej omijać szerokim łukiem. Pomimo czyhającego zagrożenia, jakaś siła ciągnie ludzi w te okolice. Autorzy przedstawią miejsca, w których lepiej zachować ostrożność.

14:00
Najniebezpieczniejsze drogi świata

Autorzy przedstawiają najbardziej niebezpieczne drogi na świecie. Podróżowanie nimi kryje niebezpieczeństwo, lecz nagrodą są niezapomniane wrażenia i możliwość przeżycia ekscytującej przygody.

15:00
Potęga techniki

Samochody nie muszą jeździć po asfaltowych drogach. Ich prawdziwa siła to zdolność do pokonywania przeszkód w trudnych warunkach terenowych.

16:00
Fabryki smaku

Program ujawnia kulisy powstawania różnych potraw.

16:30
Anatomia głupoty

Program prezentujący spektakularne, niefortunne i często bardzo bolesne zdarzenia, które objaśniane są przez naukowców.

17:30
Anatomia głupoty

Program prezentujący spektakularne, niefortunne i często bardzo bolesne zdarzenia, które objaśniane są przez naukowców.

18:00
Pułapki umysłu

W tym wydaniu autorzy sprawdzają siłę ludzkiej moralności.

18:30
Pułapki umysłu

Pieniądze są nieodłączną częścią ludzkiego życia. Widzowie dowiedzą się na czym polega zależność od mamony.

19:00
Fabryki smaku

W tym wydaniu 600 tysięcy pstrągów; orzechy nerkowca spod olejowego prysznica; maszyna do krojenia jabłek.

19:30
Fabryki smaku

Dziś w menu: płatki owsiane w batonikach muesli; mieszanka warzyw na grill; pleśń z jaskini w niebieskim serze i leciutkie ciastka ryżowe.

20:00
Katastrofa w przestworzach

Samolot realizujący lot Continental Airlines 1404 podczas rozbiegu wypada z pasa na lotnisku w Denver, rozbija się i staje w płomieniach.

21:00
Katastrofa w przestworzach

Samolot spada 20 minut po wylocie z egipskiego kurortu Szarm el-Szejk. Miejsce katastrofy bada międzynarodowy zespół.

22:00
Szaleństwo na pokładzie

Samolotami podróżuje coraz więcej osób, a to oznacza więcej problemów, na przykład z bagażem. Przekonuje się o tym brytyjska drużyna olimpijska.

23:00
Katastrofa w przestworzach

Eksperci próbują ustalić, dlaczego samolot brazylijskich linii Varig musiał awaryjnie lądować w dżungli, oddalonej o 1100 km od trasy przelotu.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF