00:00
Przyczyny katastrof lotniczych

Helikoptery są wymarzonym narzędziem ekip ratowniczych operujących w trudnym terenie. Jednak czyhają na nie różne niebezpieczeństwa.

01:00
Mordercze państwo Hitlera

Budowa obozów koncentracyjnych, które stały się ośrodkami masowej zagłady, zajęła Hitlerowi niecałe 10 lat.

02:00
Stawka warta tuńczyka

Na wodach Outer Banks rozpoczyna się sezon na tuńczyka. Rybacy z północy są zaskoczeni lokalną konkurencją.

03:00
Tuż przed tragedią

W 1985 roku samolot Boeing 747 uderzył w górę. Zginęło 520 osób. Jakie były przyczyny tej najtragiczniejszej katastrofy w dziejach awiacji?

04:00
Stocznia

W amerykańskich stoczniach gra się o duże stawki i prowadzi nieustanny wyścig z czasem. Chodzi o to, by jak najszybciej zwodować kolejny statek.

05:00
Katastrofa w przestworzach

Boeing 737 startuje z małego lotniska w Buenos Aires. Po chwili spada na zatłoczoną autostradę. Przyczyną katastrofy okazuje się ludzki błąd.

06:00
Katastrofa w przestworzach

Ekipa śledczych i ekspertów z NTSB próbuje ustalić przyczyny kolizji samolotu marynarki USA F-4 Phantom z samolotem linii Hughes Airwest.

07:00
Wielkie konstrukcje

W Chinach powstały trzy imponujące mosty: Lupu _ najdłuższy na świecie most łukowy, Runyang _ trzeci najdłuższy most wiszący i Sutong, najdłuższy most podwieszony.

08:00
Autostrada przez piekło

Podczas jednej z najbardziej pracowitych zimowych nocy Jamie poleca nowemu pracownikowi Camowi, aby wsiadł za kierownicę holownika "Mighty Mo".

09:00
Autostrada przez piekło

Jamie zmaga się z ciągnikiem siodłowym z naczepą, który ugrzązł w lodzie i śniegu nieopodal Quesnel. To jedno z najtrudniejszych zleceń tej zimy.

10:00
Katastrofa w przestworzach

W tym wydaniu kulisy katastrofy samolotu Chalk's Ocean Airways, który runął do morza koło Miami.

11:00
Katastrofa w przestworzach

Kulisy katastrofy Boeinga 747, należącego do chińskich linii lotniczych, który zniknął 20 minut po starcie.

12:00
Historia Zjednoczonych Emiratów

Widzowie dowiedzą się, jak starożytni mieszkańcy terenów nad zatoką, wykorzystywali dogodną lokalizację, by zdobywać cenne zasoby i stworzyć szlak handlowy.

13:00
Na krawędzi

Sielanka na świeżym powietrzu niekiedy kończy się katastrofą. Oto materiały z całego świata, które pokazują, jak kruche jest życie.

14:00
Na krawędzi

Wyruszamy w podróż dookoła świata, by się przekonać, że czasem o życiu i śmierci decyduje łut szczęścia.

15:00
Fabryki smaku

Zobaczymy, jak powstają tradycyjne bożonarodzeniowe przysmaki: ajerkoniak, czekoladowe mikołaje, świąteczne ciasta i elementy domków z piernika.

15:30
Fabryki smaku

Kulisy produkcji tradycyjnych szkockich ciasteczek, świątecznej kremowej rolady, kruchej miętowo-czekoladowej kory i lizaków w kształcie lasek.

16:00
Piloci w akcji

Tristan i Michael uczestniczą w akcji ratowniczej. Podczas lotu muszą uporać się z poważnym problemem.

17:00
Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

W Internecie krąży niezliczona liczba filmów prezentujących wypadki kaskaderów-amatorów. W programie Richard Hammond prezentuje wybrane przedsięwzięcia.

17:30
Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

Co łączy pojazdy Segway, balony wypełnione wodą i jo-jo? Te wszystkie trzy rzeczy potrafią bardzo silnie uderzyć!

18:00
Fabryki smaku

Autorzy programu przyglądają się, jak przebiega proces produkcji ulubionych produktów spożywczych Kanadyjczyków, takich jak: zakręcone frytki, ciasto Red Velvet i karmelowa pianka żelowa.

18:30
Fabryki smaku

W tym wydaniu widzowie dowiedzą się, jak przebiega produkcja paluszków rybnych, frytek ze słodkich ziemniaków i ciasta na ciasteczka.

19:00
Niszczycielskie żywioły

Czy to słoneczny poranek, szalejące tornado, czy nadciagająca fala powodziowa, pogoda podobnie jak życie, może się zmienić w mgnieniu oka.

20:00
Katastrofa w przestworzach

W 1983 roku samolot koreańskich linii lotniczych wpadł do morza. Sowieci przyznali się, że zestrzelili maszynę.

21:00
Na krawędzi

Nowoczesne technologie mają wiele niespodziewanych zastosowań. Program przedstawia nieprawdopodobne i niekiedy zabójcze gadżety.

22:00
Zaginione miasta

Albert Lin, badacz National Geographic, wyrusza w fascynującą podróż, której celem jest odnalezienie śladów dawnych miast znanych nam z historii i legend.

23:00
Stawka warta tuńczyka

W wodach Outer Banks pojawiła się ogromna ławica ryb. Przez nowe regulacje ceny poszły w górę, więc rybacy starają się łapać największe sztuki.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF