00:00
Wielkie konstrukcje III Rzeszy

Rok 1942. Japończycy okupują bogate tereny roponośne Birmy. Porażka ich floty pod Midway wymusza utworzenie nowej trasy przesyłania surowca.

01:00
III Rzesza: droga do upadku

Amerykański żołnierz _ w samobójczej misji obserwatora _ przekazuje informacje artylerzystom, którzy usiłują powstrzymać kontruderzenie wroga.

02:00
Stawka warta tuńczyka

Hot Tuna wysforowuje się na prowadzenie. Tymczasem niepozorny kuter z południa Rasta Rocket odnosi niespodziewany sukces.

03:00
Tuż przed tragedią

Analiza kontrowersyjnej teorii, że atak atomowy na Nagasaki był koniecznym środkiem szybkiego zakończenia II wojny światowej.

04:00
Stocznia

W New Jersey trwa remont łodzi służącej do połowu ryb głębinowej "Miss Barnegat Light". Tymczasem w Portland wciąż trwają prace na holowniku ""Lela Franco"".

05:00
Katastrofa w przestworzach

Gdy prywatny learjet zbacza ze swojego kursu podczas lotu z Dallas do Orlando, od razu wiadomo, że stało się coś poważnego.

06:00
Katastrofa w przestworzach

Tuż po starcie samolot linii Air Florida spadł do zamarzniętej rzeki Potomak. Przyczyny tragedii ustalono podczas niezwykłego eksperymentu.

07:00
Megawieżowce

Rob Bell ujawnia tajemnice drapaczy chmur w różnych zakątkach świata i tłumaczy niewidzialne siły, które wpłynęły na ich kształt.

08:00
Autostrada przez piekło

Jamie Davis postanawia wymienić nowoczesne maszyny na starsze i tańsze w utrzymaniu. Czy sprostają one wyzwaniom, przed jakimi stają drogowcy?

09:00
Odludna wyspa

Odległa wyspa w mroźnych wodach południowo-wschodniej Alaski jest domem dla grupy niezwykłych ludzi.

10:00
Katastrofa w przestworzach

Kulisy tragicznego zderzenia odrzutowca kazachskich linii lotniczych z samolotem saudyjskim. To największa katastrofa w powietrzu w historii.

11:00
Katastrofa w przestworzach

Kulisy katastrofy amerykańskiego samolotu, który w 1975 r. wywoził z targanego wojną Wietnamu osierocone dzieci. Zginęło wówczas 150 osób.

12:00
Wielkie konstrukcje III Rzeszy: wojna z Ameryką

Czerwiec 1944 roku. Japończycy walczą o Saipan, jeśli nie wygrają starcia ich wyspy macierzyste znajdą się w zasięgu potężnych amerykańskich bombowców B-29.

13:00
Wielkie konstrukcje III Rzeszy: wojna z Ameryką

Wrzesień 1944 r. Na wyspie Peleliu powstaje gigantyczna linia obronna. Wkrótce dochodzi tam do jednego z najkrwawszych starć II wojny światowej.

14:00
Wielkie konstrukcje III Rzeszy: wojna z Ameryką

Gdy inwazja USA na japońskie wyspy macierzyste jest już nieunikniona, zostają one zamienione w twierdze i rozpoczynają się ataki kamikaze.

15:00
Fabryki smaku

W tym odcinku produkcja ulubionych produktów spożywczych Kanadyjczyków oraz pasta tapenada, bardzo drogie lody i lizaki Tutti Frutti.

15:30
Fabryki smaku

Sześć intensywnych smaków i kształt maleńkich owoców _ oto sekret cukierków, których każdego roku powstaje aż 200 milionów.

16:00
Życie pierwotnych

Ze wszystkich osiągnięć Homo erectusa najważniejsza była umiejętność kontrolowania najbardziej potężnego żywiołu _ ognia.

17:00
Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

Naukowcy i eksperci ujawniają, jak i dlaczego przygoda może szybko zamienić się w tragiczne doświadczenie.

17:30
Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

Wspaniała zabawa, w której nie zabraknie upadków, zderzeń i wybuchów. Widzowie zobaczą, jak radzą sobie kierowcy samochodów i skuterów śnieżnych.

18:00
Fabryki smaku

Autorzy przyglądają się procesom produkcyjnym słodkich batonów z nugatem, ziemniaczanych przekąsek, żelkowych misiów i niskokalorycznych chipsów.

18:30
Fabryki smaku

W tym wydaniu widzowie dowiedzą się, jak przebiega produkcja gazowanego napoju Brio i smażonej cebuli.

19:00
Niszczycielskie żywioły

Kiedy będziesz wychodził z domu, spójrz w niebo. Możesz zobaczyć rzeczy, o jakich ci się nie śniło. Przygotuj się na szokujące zjawiska pogodowe.

20:00
Katastrofa w przestworzach

Kulisy dramatycznej akcji ratunkowej po katastrofie samolotu Air Inter, lot 148, który zderzył się z górą w 1992 roku.

21:00
Wielkie konstrukcje III Rzeszy

Jeden z najsłynniejszych generałów II wojny światowej, Erwin Rommel, na rozkaz Hitlera przypuszcza atak na pozycje alianckie w północnej Afryce.

22:00
Gułag _ system śmierci

Po zakończeniu wojny do obozów trafiali mieszkańcy nowych terenów ZSRR, m.in. Polacy, których postrzegano jako potencjalnych wrogów.

23:00
Dynastia Kimów _ trzy pokolenia

Kim Dzong Il nie był oczywistym następcą Kim Ir Sena. Żeby zdobyć uznanie ojca, kręcił propagandowe filmy wspierające komunistyczny reżim.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF