00:00
Katastrofa w przestworzach

Samolot tajlandzkich linii do Katmandu rozbija się o skałę w Himalajach daleko od wytyczonej trasy. Eksperci badają, jak się tam znalazł.

01:00
Mordercze państwo Hitlera

Historia Ahnenerbe, nazistowskiej organizacji badawczej. Przeprowadzane przez nią eksperymenty miały potwierdzać pseudonaukowe teorie hitleryzmu.

02:00
Stawka warta tuńczyka

Kulisy produkcji serialu. Oto ekipa, która zrobi wszystko dla najlepszego ujęcia, i ujawni nieznane fakty o rybakach rywalizujących na Atlantyku.

03:00
Tuż przed tragedią

Kulisy tragedii, która wydarzyła się na zboczach Mount Everestu w 1996 roku. Życie straciło wówczas ośmiu alpinistów.

04:00
Stocznia

W stoczni na Alasce wskutek wypadku przy spawaniu wybucha pożar, a ogień czyni szkody wewnątrz statku. Don Sorric i jego ludzie muszą pracować na zwiększonych obrotach, aby naprawić zniszczenia.

05:00
Katastrofa w przestworzach

Kamera samochodowa nagrywa katastrofę lotniczą w Tajpej. Samolot TransAsia zahacza o estakadę i spada do rzeki. Wypadek rodzi mnóstwo pytań.

06:00
Katastrofa w przestworzach

Śledztwa w sprawie przyczyn wypadków samolotów podczas startów polegają na wnikliwych rekonstrukcjach i analizach zeznań świadków.

07:00
Wielkie konstrukcje

Most Rion-Antirion jest najdłuższym mostem wiszącym na świecie, mającym długość ponad dwóch kilometrów. Umiejscowiony jest nad Cieśniną Koryncką, dokładnie ponad linią uskoku tektonicznego.

08:00
Autostrada przez piekło

Al Quiring udziela pomocy kierowcy samochodu transportującego niebezpieczny ładunek. Wkrótce ten sam pojazd znów ma poważne kłopoty.

09:00
Autostrada przez piekło

Pomoc drogowa zostaje wezwana do ciężarówki, która transportuje nowe samochody o wartości pół miliona dolarów. Zadanie okazuje się bardzo trudne.

10:00
Katastrofa w przestworzach

Kulisy katastrofy samolotu Air Ontario 1363, który rozbił się tuż po starcie w marcu 1989 roku. Przyczyną tragedii było oblodzenie skrzydeł.

11:00
Katastrofa w przestworzach

Kulisy dramatycznej akcji ratunkowej po katastrofie samolotu Air Inter, lot 148, który zderzył się z górą w 1992 roku.

12:00
Świat bez cenzury

Doświadczony korespondent zostaje wysłany na pierwszą linię frontu nowojorskiego Fashion Week, by odpowiedzieć na pytanie, czym jest moda.

13:00
Świat bez cenzury

Król ludu Suazi Mswati III to ostatni monarcha absolutny w Afryce. Media kreują wizerunek uciśnionego przez niego narodu. Ile w tym prawdy?

14:00
Świat bez cenzury

Kubę przedstawia się jako mekkę bogatych turystów, pragnących poczuć klimat lat 50. XX w. Program ukazuje, jak częściowe zniesienie embarga zmieniło wyspę.

15:00
Fabryki smaku

Zobaczymy, jak wygląda produkcja ciasteczek z kawałkami czekolady, arabskiego dania baba ghannoush, strudli jabłkowych i sosu ranczerskiego.

15:30
Fabryki smaku

Zobaczymy, jak wygląda masowa produkcja wiśni w czekoladzie, grzanego cydru jabłkowego, tradycyjnej potrawy z fasoli i wyśmienitego sernika.

16:00
Piloci w akcji

Tony musi ratować farmę. Tegan drwi z niebezpieczeństwa. Tymczasem Chris stara się ochronić raj na wyspie.

17:00
Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

Jazda po poręczy schodów zwykle kończy się lądowaniem na twardej podłodze. Ciekawe, jak zakończyła się zabawa uczestników Ice Bucket Challenge?

17:30
Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

Latające samochody, fruwające kajaki i wyczyny motocyklistów! Choć niektóre z tych skoków mogą wydawać się łatwe, mają tragiczne zakończenie.

18:00
Fabryki smaku

Autorzy programu przyglądają się, jak przebiega proces produkcji popularnych artykułów spożywczych, takich jak: superkwaśne cukierki, bekonowe chipsy z czekoladą i kapusta kiszona.

18:30
Fabryki smaku

Autorzy zaglądają do zakładów, w których powstają malinowe galaretki, chińskie pierogi z mięsem kraba, pełna uczucia granola i miętowe pastylki bez cukru.

19:00
Niszczycielskie żywioły

Żyjemy w dobie zaawansowanej technologii i rzetelnych prognoz, mimo to pogoda wciąż nas zaskakuje. Natura potrafi być dzika i nieprzewidywalna.

20:00
Katastrofa w przestworzach

W 1991 roku na lotnisku w Los Angeles boeing 737 wjechał w budynek. W programie kulisy akcji ratunkowej.

21:00
Superkonstrukcje

Jak powstała Międzynarodowa Stacja Kosmiczna _ zapierające dech w piersiach narzędzie umożliwiające człowiekowi realizację odwiecznego marzenia?

22:00
Europa z powietrza

Podczas wyprawy do Wielkiej Brytanii spojrzymy z niezwykłej perspektywy na Groblę Olbrzyma, odwiedzimy Eden Project i przelecimy nad Londynem.

23:00
Świat bez cenzury

Potępieni przez własny kraj, ale wspierani przez polityków z USA. Autorzy próbują odpowiedziec na pytanie:czy irańscy dysydenci, Mudżahedini, to bojownicy o wolność czy terroryści.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF