06:55
Był taki dzień

Przypomnienie różnych przypadków, które wydarzyły się tego dnia w różnych krajach i w różnych epokach.

09:10
Wakacje z duchami

Kilku chłopców wyjeżdża na wakacje do leśniczówki, w pobliżu której wznoszą się mury zamku. Legenda głosi, że nocami straszą tu duchy. Nagłe pojawienie się zjaw skłania chłopców do podjęcia śledztwa.

09:40
Wakacje z duchami

Chłopcy, chcąc przyjrzeć się bliżej budowli i postaciom, które straszą na zamku, postanawiają przebrać się za duchy. Przeżywają wiele zabawnych przygód, aż wreszcie natykają się na ducha.

10:15
Okrasa łamie przepisy

Karol Okrasa wyrusza na wyprawy kulinarne do wybranych zakątków Polski. Przygotowuje smaczne dania, podkreśla ich walory smakowe i zdrowotne. Przy okazji prezentuje region i miejscowość.

10:45
Podróżnik

Mama Lolo to jedna z najbardziej znanych postaci w Soweto, legendarnej dzielnicy Johannesburga. W czasach apartheidu była nauczycielką w szkole powszechnej.

12:20
Na żywo - Napoleon

Na upadek Napoleona składała się cała seria militarnych błędów, które doprowadziły do osadzenia go jako więźnia na Wyspie świętej Heleny.

13:25
Ren. Dziki świat rzeki

Dokument o przyrodzie dorzecza Renu. Tuż za Bazyleą, prawie 180 km od źródeł, Ren jest płytki niczym górski potok. Wartki nurt sprawia, że zimą rzeka nie zamarza.

14:55
Z biegiem lat, z biegiem dni

Nadszedł rok 1914. Wszyscy mówią o zbliżającej się wojnie między mocarstwami, która może przynieść Polsce wyzwolenie. Na front wybiera się także najmłodszy syn Chomińskich _ Fredzio.

17:30
Ex libris

Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej.

18:00
Czterdziestolatek _ 20 lat później

Karwowscy zostają doszczętnie okradzeni, co wytrąca ich z równowagi. W dodatku muszą całkowicie zmienić wypracowany przez lata system wartości. Zastanawiają się, co jest ważniejsze _ mieć, czy być.

19:05
Rycerska krew

Film o niezwykłej kobiecie, Sigrun von Schlichting-Bukowiec, która opowiada o swoim rodzie, losach i przedsięwzięciu, które ma ukoronować jej pracowite życie.

20:05
Mała Moskwa

Rok 1967. Jura, pilot wojskowy, zostaje przeniesiony do Legnicy, największego garnizonu wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Wraz z nim do Polski przyjeżdża jego żona, Wiera.

22:10
Kamienna cisza

W 2005 roku świat obiegła informacja, że w górach ukamienowano za cudzołóstwo 25-letnią Aminę. Mąż kobiety wyjechał do Iranu, a ona wdała się w romans z mężczyzną z rodziny zwaśnionej z jej bliskimi.

23:15
Wszystko, co kocham

Wiosna 1981 r. Janek, uczeń klasy maturalnej, zakłada zespół punkowy i zgłasza go na festiwal. Bohater zakochuje się w koleżance ze szkoły, lecz związek nastolatków pada ofiarą polityki.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF