00:15
Nadzór

Klara Małosz, zamieszana w aferę gospodarczą, zostaje skazana na dożywocie. W areszcie śledczym, gdzie odwiedza ją mąż, zachodzi w ciążę. Klara musi oddać córeczkę na wychowanie teściowej.

03:20
WiN. Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja

W 1945 r. w 131 więzieniach osadzone zostają 62 tys. Polaków. Garstka byłych dowódców Armii Krajowej tworzy organizację Wolność i Niezawisłość. Agenci WiN-u przenikają do struktur UB i NKWD.

04:20
Biała wizytówka

Wybucha I wojna światowa. Daisy podejmuje pracę sanitariuszki w pruskim szpitalu. Książę dowiaduje się, że Daisy ukrywa rannego Anglika. Wymusza na żonie przyznanie się do zdrady małżeńskiej.

08:40
Znak orła

Krzyżacy przywożą Gniewka do swojego obozu. Chłopak dostrzega starostę Wincentego, który zważa, aby nie zdradzić sympatii do więźnia. Chłopi porywają Gniewka z obozu.

09:15
Paziowie

Czasy króla Zygmunta Starego. Na dworze przebywa siedmiu rezolutnych i skorych do figli paziów. Sprytni chłopcy postanawiają uzdrowić wiecznie niedomagającego doktora Karabatiusa.

09:50
Okrasa łamie przepisy

Mięso indyka jest zdrowe i smaczne. Okrasa przygotuje trzy dania: indyka z limonką, masłem i gruszkami, orientalną zapiekankę z piersi indyczych i makaronu oraz indyka pieczonego na ruszcie.

11:35
Saga prastarej puszczy

Opowieść o żubrze. Dorosły osobnik, który przebywa w rezerwacie, przez prawie rok nie zaznaje wolności. Kiedy wreszcie nadarza się sposobność, okazuje się, że jest uzależniony od opieki człowieka.

13:15
Tajemnice Florencji

Florencja to kolebka włoskiego renesansu _ epoki, która pozostawiła po sobie nadzwyczajne skarby. Odsłaniając tajemnice miasta, film przenosi w świat Medyceuszy, którym Florencja zawdzięczała rozkwit.

14:45
Układ krążenia

Następną postacią ze zdjęcia, którą Bognar musi rozszyfrować, jest lekarz prowadzący ośrodek zdrowia w podgórskiej wiosce. Bognar znajduje pracę jako pomoc miejscowej zielarki.

17:30
Ex libris

Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej.

18:00
Biała wizytówka

Wybucha I wojna światowa. Daisy podejmuje pracę sanitariuszki w pruskim szpitalu. Książę dowiaduje się, że Daisy ukrywa rannego Anglika. Wymusza na żonie przyznanie się do zdrady małżeńskiej.

20:15
Na żywo - Śmieciarz

Po śmierci ojca w obozie koncentracyjnym życie rodziny Bożychów powoli wraca do normy. Wywożąc śmieci ze szpitala, Tojo przypadkowo dostrzega brata wśród żołnierzy z oflagu. Próbuje go uwolnić.

21:50
Towarzysz generał

Dokumentalna opowieść o życiu i karierze Wojciecha Jaruzelskiego, generała armii Wojska Polskiego i ostatniego przywódcy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF