00:25
Einsatzgruppen. Oddziały śmierci

Historia Einsatzgruppen _ hitlerowskich brygad śmierci, których zadaniem podczas II wojny światowej była eksterminacja wskazanych do likwidacji grup społecznych i etnicznych.

01:25
Stacja

Noc z 19 na 20 października 1956 roku. Na stacji grupa pasażerów czeka na pociąg. Ten jednak nie nadjeżdża. Okazuje się, że ruch został wstrzymany, po torach poruszają się tylko transporty wojskowe.

08:00
Jak to działa?

W dzisiejszym odcinku młodzi widzowie pogłębią wiedzę na temat prądu. Poznają odpowiedź na wiele pytań, m.in. co ma wspólnego noga martwej żaby z wynalezioną przez Alessandro Voltę baterią.

08:30
Był sobie człowiek

Serial opowiada o losach człowieka, poczynając od powstania wszechświata, poprzez erę dinozaurów, powstawanie wielkich imperiów, odkrycia geograficzne, po epokę wynalazków.

09:05
Stawiam na Tolka Banana

Chłopcy z gangu Tolka Banana wybierają się z wizytą do stomatologa, by sprawdzić, czy niebieski volkswagen zaparkowany przed domem dentysty potrącił ich kolegę, Cygana.

09:50
Pierścień i róża

Magiczny pierścień i zaczarowana róża czynią swoich posiadaczy pięknymi i młodymi. Na skutek zawiłych wypadków pierścień dostaje się żonie odźwiernego, zaś róża księciu Bulbie.

10:25
Okrasa łamie przepisy

Karol Okrasa wyrusza na wyprawy kulinarne do wybranych zakątków Polski. Przygotowuje smaczne dania, podkreśla walory smakowe i zdrowotne. Przy okazji prezentuje region i miejscowość.

12:05
Zagadka chińskich mumii

W 1988 r. specjalista od starochińskich tekstów znalazł w muzeum w północno-zachodnich Chinach mumie o europejskich rysach. Badacze próbują ustalić, kim byli tajemniczy przybysze.

13:10
Wokół Morza Śródziemnego

Serial w sześciu odcinkach przedstawi najważniejsze europejskie zwierzęta. Zaprezentowane zostaną m.in. ptaki zamieszkujące Rzym, niezwykłe owady i piękne orły.

14:05
Szerokie tory

German Sterligow był pierwszym rosyjskim milionerem, ale stracił wszystko. Obecnie mieszka z rodziną na wsi. Hoduje kozy, drób i świnie. O Sterligowie znów stało się głośno, gdy wybuchł kryzys.

16:20
Tajemnice początków Polski

Film prezentuje najnowszy stan wiedzy o chrzcie Mieszka I i chrystianizacji państwa Piastów. Opowiada o historii Polski od czasów przedchrześcijańskich do koronacji Bolesława Chrobrego w 1025 r.

18:00
Syzyfowe prace

Rok 1893 _ ostatni rok nauki Marcina Borowicza w gimnazjum. Andrzej Radek, ośmielony wyczynem Zygiera, ofiarowuje kolegom z tajnego kółka samokształceniowego wydobyte z ukrycia zakazane lektury.

19:05
Tajemnice III Rzeszy

Z dokumentów i badań wynika, że Hitler był multimilionerem, żył w luksusie na koszt państwa. Tworzony przez propagandę mit bezinteresownego Führera nie miał nic wspólnego z rzeczywistością.

20:10
Dom

Andrzej, widząc depresję Basi, przyznaje się do winy. Doznaje wielu upokorzeń z jej strony. Pojawia się Wiktor, jego dawny dowódca z lasu. W rodzinie Bawolików dochodzi do pojednania.

22:50

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF