00:20
Konwój: bitwa o Atlantyk

Niemieckie łodzie podwodne próbowały opanować szlaki morskie łączące Wielką Brytanię i USA. Brytyjska flota stanęła w obliczu najtrudniejszej operacji II wojny światowej.

01:20
Sensacje XX wieku

Program ujawnia tajemnice i mało znane wydarzenia z historii XX wieku. Bogusław Wołoszański dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, by dojść do zaskakujących wniosków.

03:00
Było, nie minęło _ kronika zwiadowców historii

Program prezentuje wydarzenia z historii Polski. Skierowany jest do młodego widza i eksploruje najciekawszą stronę poszukiwań historycznych, porusza się w obszarze mało znanych tematów.

07:00
Noce i dnie

Tomaszek, syn Niechciców, przysparza rodzicom wielu trosk. Chłopak nagminnie kłamie i kradnie. Bogumił szuka w pracy ucieczki od domowych kłopotów i zmartwień.

08:00
Ex libris

Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej.

09:10
Tam jest nasze życie

Tadeusz Nagórny, urodzony w 1895 roku, służył ojczyźnie walcząc o niepodległość w 1918 i 1920 roku. Potem został adiutantem przybocznym prezydenta Ignacego Mościckiego.

10:10
Sensacje XX wieku

Radzieccy żołnierze znajdowali się w odległości stu kilkudziesięciu metrów od wejścia do schronu, lada moment mogli przerwać słabą obronę i wedrzeć się do wnętrza. Hitler mógł dostać się w ich ręce.

11:25
Afryka

Kongo to centrum Afryki i zarazem środek gęstych tropikalnych lasów deszczowych. Występuje tu największe nagromadzenie zwierząt na kontynencie. Wokół panuje nieustająca rywalizacja.

12:25
Czterdziestolatek

Inżynier Stefan Karwowski, mąż pani magister, ojciec dwojga dzieci, właściciel fiata 126p i typowego M-4, jest przeciętnym człowiekiem. Właśnie kończy 40 lat.

13:20
Męskie sprawy

Film zrealizowany w formie historycznej opowiada o powstaniu wielkopolskim. Rok 1918. W miasteczku pod Poznaniem grupa młodych ludzi przygotowuje się do walki z Niemcami.

15:20
Zamarznięta planeta

Pierwszy odcinek serialu prezentuje zamarznięty Ocean Arktyczny w okolicach bieguna północnego. Kamera śledzi zaloty pary niedźwiedzi polarnych, które ukazują czułą stronę swej natury.

16:55
Podsłuchane życie

Opowieść o Janie Józefie Lipskim, orędowniku wolności jednostki w państwie policyjnym. Oficjalna propaganda PRL-owska skonfrontowana jest z działalnością bohatera.

18:00
Było, nie minęło _ kronika zwiadowców historii

Program prezentuje wydarzenia z historii Polski. Skierowany jest do młodego widza i eksploruje najciekawszą stronę poszukiwań historycznych, porusza się w obszarze mało znanych tematów.

18:30
Flesz historii

Program prezentuje informacje na temat imprez historycznych, seansów filmowych, wystaw, konferencji naukowych i innych wydarzeń kulturalnych związanych z propagowaniem wiedzy historycznej.

18:55
Noce i dnie

Agnieszka po skończeniu szkoły wyjeżdża na studia przyrodnicze do Lozanny, gdzie poznaje Marcina Śniadowskiego. Celina, żona Katelby, która została kochanką Ostrzeńskiego, popełnia samobójstwo.

21:15
Sierpem w plecy

We wrześniu 1939 roku ZSRR złamał polsko-radziecki pakt o nieagresji. Film opowiada o ataku ZSRR na Polskę z perspektywy świadków, uczestników zdarzeń. Zaprezentowane zostaną komentarze historyków.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF