00:45
Informacje kulturalne

Przegląd najważniejszych, bieżących wydarzeń kulturalnych.

01:05
Rzecz Polska

Program przedstawia sto najlepszych polskich projektów, rekonstruując historię ich powstania. Ukazuje także ich funkcję w przestrzeni oraz prezentuje sylwetki twórców i projektantów.

01:25
Królewicz Olch

Historia wybitnie utalentowanego chłopca, którego życiem kieruje apodyktyczna matka. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek.

08:00
Białoruski klimat

Opowieść o najciekawszych niezależnych artystach tworzących na Białorusi. Bohaterowie każdego z reportaży są pytani o tożsamość, korzenie i inspiracje. Ukazują także ważne dla nich miejsca.

08:30
09:05
Bo oszalałem dla niej

Roman Kolatowski, prowincjonalny buchalter o ambicjach aktorskich, zwraca uwagę szefa zaopatrzenia zakładów odzieżowych. Jego uzdolnienia znakomicie pomagają w pracy zaopatrzeniowca.

11:00
Sława i chwała

Janusz przyjeżdża do Odessy i zamieszkuje u Szyllerów. Zaczyna spotykać się z dawną miłością, Ariadną. Spychała angażuje się w pracę konspiracyjną na rzecz formującego się korpusu polskiego.

12:10
Sława i chwała

Józio Royski i Janusz Myszyński dołączają do III Korpusu Armii Polskiej w Winnicy. Uczestniczą w licznych potyczkach. Niestety, niebawem ich formacja zostaje rozbrojona przez Austriaków.

13:15
Studio Kultura _ rozmowy

Program, w którym przedstawiane są najważniejsze wydarzenia kulturalne dnia, m.in. premiery filmowe i teatralne oraz festiwale. Zaproszeni goście wyjaśniają aktualne problemy świata kultury.

13:35
Na żywo - Mała Moskwa

Rok 1967. Jura, pilot wojskowy, zostaje przeniesiony do Legnicy, największego garnizonu wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Wraz z nim do Polski przyjeżdża jego żona, Wiera.

16:45
O północy w Paryżu

Przemierzając nocą ulice Paryża, Gil przenosi się w czasie do lat 20. XX w. i poznaje sławnych artystów epoki. Zafascynowany kochanką Pabla Picassa uważa, że znalazł inspirację do napisania powieści.

18:30
Gruby

Bohaterami filmowej opowieści są uczniowie siódmej klasy, rozpoczynający właśnie naukę, tuż po zakończeniu wojny. Jednym z nich jest Maciek Łazanek, który dostaje od kolegów przezwisko Gruby.

19:05
Gruby

Maciek nie lubi nowej szkoły. Koledzy z klasy wyśmiewają się z jego tuszy, przezywają i szykanują. Chłopak postanawia choć trochę poskromić apetyt i regularnie uprawiać ćwiczenia gimnastyczne.

19:40
Informacje kulturalne

Przegląd najważniejszych, bieżących wydarzeń kulturalnych.

20:00
Piłkarski poker

Sędzia piłkarski Laguna, niegdyś sławny zawodnik, postanawia w niezwykły sposób ukoronować własną karierę sędziowską i zadrwić z traktujących go protekcjonalnie działaczy klubowych.

23:05
Którędy po sztukę

Program prezentuje najciekawsze kolekcje różnych instytucji sztuki współczesnej w Polsce.

23:10
Videofan

Program prezentuje sylwetki i twórczość artystów sztuk wizualnych.

23:30
Dziennik filozofa

Program, w którym prowadzący w przystępny i często zabawny sposób tłumaczą filozoficzne problemy życia codziennego.

23:40
Witamy w latach 80.

Sześcioodcinkowy cykl, dzięki któremu widzowie wyruszają w podróż po świecie muzyki lat 80. To jeden z najważniejszych okresów w historii muzyki pop, mieszanka mainstreamu i awangardy.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF