02:00
Niepochowany

Imre Nagy, przywódca powstania węgierskiego w 1956 r., przez trzy dekady czekał na godny pochówek. W czerwcu 1989 r. jego rodacy zgromadzili się na ceremonii oddania ziemi szczątków bohatera.

04:15
Sztuka milczenia

Urodzony w 1917 roku Jerzy Mierzejewski stał się autorytetem dla pokoleń powojennych operatorów i reżyserów polskich. Spotkanie z artystą odkrywa jego historię i twórczość.

08:00
Dziewczyna i chłopak

Pobyt w leśniczówce stanowi dla Tosi prawdziwą próbę charakteru. Dziewczynka musi zmagać się z "męskimi" zadaniami: spędzić noc w stodole czy powozić końmi.

09:00
Dziewczyna i chłopak

Kończą się wakacje i bliźniaki wracają do domu. Czeka ich jeszcze jedna próba. Zastanawiają się, co robić, by nie zdradzić się przed rodzicami. Przygotowują się do pierwszego spotkania na dworcu.

09:55
Rozmowy o zmierzchu i świcie

Agnieszka Osiecka opowiada o współpracy z Anną Szałapak i Zygmuntem Koniecznym. Wspomina też pracę z twórcami przedstawienia "Sztukmistrz z Lublina".

15:40
Pograbek

Pograbek wykonuje najpodlejsze prace we wsi. Wraz z żoną, Kuśtyczką, zbierają pieniądze na kupno dziecka od ciężarnej dziewczyny, gdyż sam jest bezpłodny. Jednak transakcja nie dochodzi do skutku.

17:05
Duże zwierzę

Małżeństwo Sawickich zaopiekowało się znalezionym przypadkowo wielbłądem. Niejasne intencje tego działania sprawiają, że ludzie od nich stronią i postanawiają pozbyć się zwierzęcia za wszelką cenę.

20:20
Mały wielki człowiek

Do Jacka Crabba, 121-letniego weterana wojen indiańskich, przebywającego w domu opieki, zgłasza się badacz historii, ciekaw dawnych obyczajów Czejenów. Jack opowiada mu swoje barwne dzieje.

23:50
Drogówka

Historia rozgrywająca się w środowisku policjantów, którzy razem pracują, przyjaźnią się i prowadzą wspólne interesy. Gdy jeden z nich ginie, sierżant Ryszard Król zostaje oskarżony o morderstwo.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF