00:50
Spis cudzołożnic

Gustaw otrzymuje od dziekana zadanie oprowadzenia po Krakowie szwedzkiego humanisty. Przybysz chętnie zabawiłby się w damskim towarzystwie. Gustaw wertuje notatnik w poszukiwaniu dawnych przyjaciółek.

02:10
Bellissima

Maja, uczennica szkoły baletowej, chętnie tańczy, lecz matka marzy o lepszej karierze dla córki. Prowadza ją na konkursy piękności, za wszelką cenę usiłuje wprowadzić do wielkiego świata.

03:30
Ścieżki chwały

Pułkownik francuskiej armii od miesięcy tkwi ze swoimi ludźmi w okopach. W końcu głodny sukcesu generał wydaje rozkaz ataku na silnie ufortyfikowane przez Niemców wzgórze. Misja jest niewykonalna.

08:55
Stepy

W 1940 roku Nina, żona polskiego oficera, zostaje zesłana z maleńkim synkiem na kresy ZSRR. Pracuje w sowchozie. Gdy jej synek zaczyna chorować na czerwonkę, Nina wyrusza na poszukiwanie leków.

10:25
Za burtą

Projektant jachtów jest zaniedbującym rodzinę pracoholikiem. Obecnie stoi na życiowym zakręcie.

11:00
Dom

Mietek i Nina prowadzą w kościele głodówkę protestacyjną w obronie uwięzionych robotników z Radomia. UB zakłada podsłuch w telefonie Jasińskich. W efekcie następują aresztowania działaczy opozycji.

12:45
Dom

Rozpoczynają się strajki na Wybrzeżu. Wrotek jedzie, by filmować zajścia. Prokop i Lodzia stają na ślubnym kobiercu. Śmierć Ewy zbiega się w czasie z podpisaniem porozumień sierpniowych.

14:25
Wrony

Opowieść o samotnej dziewczynce, która pozbawiona czułości matki jest pełna agresji wobec świata. Popołudnie spędzone z pogodnym i ufnym dzieckiem jest dla bohaterki swoistą lekcją miłości.

15:40
Na żywo - Wolna sobota

Opowieść Mieczysława Gawełka, wozaka parku konnego w Bieszczadach, o dziwnych zdarzeniach, które stały się jego udziałem, gdy musiał jechać do miasta po gościa mającego wygłosić odczyt.

16:30
Dezerterzy

Zaproszeni goście, związani z kulturą, lecz nieobecni w jej głównym nurcie, rozmawiają o swoich doświadczeniach życiowych. Program otwiera filmowa wizytówka bohatera.

17:00
Weiser

Po latach Paweł postanawia rozwikłać zagadkę zniknięcia kolegi z dzieciństwa, Dawida Weisera. Zaczyna obsesyjnie wierzyć, że odszyfrowanie tajemnicy chłopca pomoże mu nadać sens własnemu życiu.

18:50
Mrożek i Baltazar

Dokument przedstawiający bilans życia i twórczości jednego z najważniejszych pisarzy drugiej połowy XX wieku. W filmie wypowiedzą się reżyserzy, krytycy i tłumacze dzieł artysty.

20:25
Ścieżki chwały

Pułkownik francuskiej armii od miesięcy tkwi ze swoimi ludźmi w okopach. W końcu głodny sukcesu generał wydaje rozkaz ataku na silnie ufortyfikowane przez Niemców wzgórze. Misja jest niewykonalna.

22:40
Jeszcze nie wieczór

W Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie pojawia się Jerzy. Aktor nie zamierza dostosowywać się do zasad panujących w ośrodku. Proponuje kolegom wystawienie "Fausta" Goethego.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF