00:35
Raghu Rai, portret niepozowany

Filmowy portret znanego indyjskiego fotografa i fotoreportera Raghu Raia, protegowanego Henri Cartier-Bressona, który zaprosił go do słynnej kooperatywy fotografów Magnum Photos.

01:45
Chevalier

Sześciu mężczyzn wybrało się na wyprawę wędkarską luksusowym jachtem. Postanawiają zagrać w grę, której celem jest ustalenie, kto jest najlepszy we wszystkim. Od tej chwili wszystko będzie oceniane.

03:40
Kobieta samotna

Historia miłości pary życiowych rozbitków: listonoszki i górnika, rencisty okaleczonego wskutek wypadku w kopalni. Oboje są ofiarami społecznej znieczulicy, rozpaczliwie pragnącymi odrobiny uczucia.

08:25
Informacje kulturalne

Przegląd najważniejszych, bieżących wydarzeń kulturalnych.

08:40
Szlakiem miejsc niezwykłych

Program przedstawia ciekawe miejsca na mapie Polski, interesujące fakty i zabytki. Widzowie mają okazję do poznania materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego kraju.

09:30
Zagraj ze mną

Liza przyjeżdża do swojego kuzyna, którego nie widziała od pięciu lat. Oboje powracają do zabaw, w jakie mieli zwyczaj grać w dzieciństwie.

11:30
Polskie drogi

Heimann zauważa na wystawie zakładu fotograficznego w Krakowie zdjęcie Niwińskiego. Zastawia pułapkę. Tymczasem Władek otrzymuje zadanie sfotografowania obiektu, który Niemcy budują w Oświęcimiu.

13:05
W domu

Film pokazuje szare, prowincjonalne miasteczko, w którym wieje nudą i beznadziejnością. Senna, spokojna miejscowość ożywa na moment, gdy na rynku pojawi się stary, rozklekotany Pekaes.

13:50
Studio Kultura _ rozmowy

Program, w którym przedstawiane są najważniejsze wydarzenia kulturalne dnia, m.in. premiery filmowe i teatralne oraz festiwale. Zaproszeni goście wyjaśniają aktualne problemy świata kultury.

14:40
Mała Apokalipsa

Stan, polski pisarz przebywający na emigracji, gości w paryskim mieszkaniu byłej żony i jej obecnego towarzysza. Przyjaciele dochodzą do wniosku, że literat chce popełnić samobójstwo.

16:40
Jańcio Wodnik

Historia chłopa, który odkrywa w sobie moc uzdrawiania. Porzuca młodą żonę i wędrując od wsi do wsi, pomaga ludziom. Syci się popularnością, zbija majątek. Nie umie jednak unieść ciężaru sławy.

18:30
Wakacje z duchami

Przygody chłopców, którzy spędzają wakacje w leśniczówce. W pobliżu wznoszą się mury zamku, w którym według legendy straszą duchy. Nagłe pojawienie się zjaw skłania chłopców do podjęcia śledztwa.

19:05
Wakacje z duchami

Przygody chłopców, którzy spędzają wakacje w leśniczówce. W pobliżu wznoszą się mury zamku, w którym według legendy straszą duchy. Nagłe pojawienie się zjaw skłania chłopców do podjęcia śledztwa.

19:40
Koło pióra

Autorski program Mariusza Cieślika, w którym komentowane są najważniejsze wydarzenia ze świata literatury.

21:40
Wstęp do filmu

Krótki komentarz na temat nadawanego po programie filmu.

21:50
Psychoza

Młoda kobieta okrada firmę, w której jest zatrudniona. Ucieka z miasta. Zatrzymuje się w motelu, którego właściciel opiekuje się schorowaną matką. Podczas kąpieli Marion zostaje zamordowana.

23:45
Scena klasyczna

Cykl prezentuje sylwetki najciekawszych młodych muzyków klasycznych, będących laureatami prestiżowych konkursów w Polsce i za granicą. Mini recitalowi towarzyszy krótka rozmowa z artystami.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF