00:30
Ćwiczenia z niepamięci

Filmowy portret Janusza Morgensterna, jednego z najciekawszych twórców powojennej kinematografii polskiej. Fragmenty filmów i wypowiedzi artystów przybliżają sylwetkę wybitnego reżysera.

01:35
Enter Enea Festival 2018 _ Symphosphere

Koncert finałowy Enter Enea Festival 2018. Wystąpili Tia Fuller, Leszek Możdżer, Lars Danielsson, Bodek Janke i Vojto Monte oraz Poznańska Orkiestra Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego.

02:50
Egoiści

Anka, "Smutny", Filip i "Młody" to ludzie sukcesu. Mają dobrą pracę, duże pieniądze, które trwonią podczas alkoholowych i narkotykowych imprez. Za iluzję spełnienia płacą duchowym spustoszeniem.

08:25
Informacje kulturalne

Przegląd najważniejszych, bieżących wydarzeń kulturalnych.

08:45
Szlakiem miejsc niezwykłych

Program przedstawia ciekawe miejsca na mapie Polski, interesujące fakty i zabytki. Widzowie mają okazję do poznania materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego kraju.

09:00
Antyfonie

Cykl ukazuje panoramę zjawisk i postaw twórczych związanych z rozwojem, ewoluowaniem i stanem bieżącym polskiej sceny muzyki eksperymentalnej.

09:35
Braciszek

Pierwowzorem postaci Braciszka jest franciszkanin Alojzy Kosiba _ "Alojzeczek", kwestarz i jałmużnik. Duchowny, który zbliża się do końca swoich dni, chce uratować życie młodego chłopaka.

11:20
Nagroda Literacka Gdynia 2019

Sylwetka Beaty Chomątowskiej, autorki nominowanej do Nagrody Literackiej Gdynia 2019, w kategorii "esej" za książkę "Betonia".

11:30
Polskie drogi

Wrzesień 1939 r. Podchorąży strzelców konnych Władysław Niwiński otrzymuje rozkaz eskortowania ważnej przesyłki państwowej. W drodze natyka się na stacjonujący we dworze polski batalion.

13:05
Skrzydła

Trzynastoletni chłopiec, obdarzony wyjątkową fantazją, tworzy własny, bogaty świat wyobraźni i przeżyć.

13:55
Studio Kultura _ rozmowy

Program, w którym przedstawiane są najważniejsze wydarzenia kulturalne dnia, m.in. premiery filmowe i teatralne oraz festiwale. Zaproszeni goście wyjaśniają aktualne problemy świata kultury.

14:10
Studio Kultura _ niedziela z...

W programie wybitni twórcy polskiej kultury opowiadają o swojej pracy i życiu prywatnym.

15:00
Chłopiec na galopującym koniu

Trzydziestoparoletni laureat nagrody literackiej przeżywa kryzys twórczy, do którego dołączają się problemy małżeńskie. Niebawem okazuje się, że syn pisarza musi być jak najszybciej operowany.

16:30
Mój Nikifor

Krynica, rok 1960. Pewnego dnia do pracowni Mariana Włosińskiego wchodzi miejscowy żebrak i rozpakowuje warsztat malarski. Od tej pory życie plastyka nie będzie już takie jak dawniej.

18:15
Wakacje z duchami

Przygody chłopców, którzy spędzają wakacje w leśniczówce. W pobliżu wznoszą się mury zamku, w którym według legendy straszą duchy. Nagłe pojawienie się zjaw skłania chłopców do podjęcia śledztwa.

18:45
Wakacje z duchami

Przygody chłopców, którzy spędzają wakacje w leśniczówce. W pobliżu wznoszą się mury zamku, w którym według legendy straszą duchy. Nagłe pojawienie się zjaw skłania chłopców do podjęcia śledztwa.

19:40
One. Kobiety Kultury

Łukasz Orbitowski rozmawia z kobietami, które odgrywają ważną rolę w polskiej kulturze.

20:20
Wszyscy mają się dobrze

Matteo Scuro postanawia opuścić rodzinne strony i odwiedzić piątkę dorosłych dzieci. W czasie podróży spotka wielu ludzi i odkrywa, jak bardzo Włosi zmienili się od czasów jego młodości.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF