01:45
Róża

Koniec II wojny światowej, Mazury. Były żołnierz AK, Tadeusz, trafia do gospodarstwa żony zabitego podczas wojny oficera Wehrmachtu. Róża przyjmuje go chłodno, ale pozwala mu przenocować.

03:30
Chórem za Europą

Fragmenty koncertu "Chórem za Europą" który odbył się 4 maja z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do UE na placu Piłsudskiego w Warszawie.

08:00
Przygody psa Cywila

Pościg za przestępcą zmusza Cywila do wykazania się niezwykłą odwagą. By ująć zbiega, pies wskakuje do pędzącego pociągu. Uciekinier zostaje schwytany.

08:40
Przygody psa Cywila

Ranny Cywil dojeżdża pociągiem niemal do granicy państwa. Trafia pod opiekę przemytnika. Ten szybko odkrywa niecodzienne umiejętności psa i postanawia wykorzystać go do własnych celów.

09:20
Śladami wielkich kompozytorów

Cykl dokumentalny przedstawiający sylwetki sławnych kompozytorów. Ten odcinek poświęcony jest Giuseppe Verdiemu.

10:25
Notatnik przyrodniczy

Film o konieczności oszczędzania energii. Nadmierne jej zużycie powoduje efekt cieplarniany i groźne dla środowiska konsekwencje.

10:30
Notatnik przyrodniczy

Mały i Kaktus wybierają się na obóz harcerski. Podczas rozpalania ogniska od zapałki Kaktusa omal nie spłonął las.

10:40
Pan wzywał, Milordzie?

Losy rodziny lorda Meldrum, które przeplatają się ze sprawami służby domowej, starającej się pogodzić własne interesy i ambicje z lojalnością wobec arystokraty i troską o zatrudnienie.

11:45
Trzeci punkt widzenia

Program jest filozoficznym spojrzeniem na wydarzenia mijającego tygodnia, ze szczególnym wskazywaniem i omówieniem źródeł kształtujących współczesną kulturę.

12:20
Hydrozagadka

W Warszawie, w czasie największych upałów, znika woda. Nad problemem pracuje profesor Milczarek, który angażuje do pomocy legendarnego i nieustraszonego detektywa Asa.

13:45
Rain Man

Po śmierci ojca Charlie dowiaduje się, że ma brata, który jest chory na autyzm. Rozgoryczony faktem, że ojciec zapisał cały majątek Raymondowi, wykrada go z zakładu dla psychicznie chorych.

17:15
Studio Kultura _ niedziela z...

W programie wybitni twórcy polskiej kultury opowiadają o swojej pracy i życiu prywatnym.

18:05
Lepiej być piękną i bogatą

Satyra na żywiołowy rozwój polskiego kapitalizmu. Z Francji przyjeżdża do Łodzi prawnik, który na mocy testamentu czyni jedną z pracownic przędzalni właścicielką fabryki.

20:00
Capote

Zainspirowany doniesieniami prasowymi na temat zamordowania pewnej rodziny Truman Capote postanawia napisać na ten temat powieść. Zgłębiając psychikę oprawców, ulega fascynacji jednym z zabójców.

22:00
Scena alternatywna

Program prezentujący nowe, ciekawe zjawiska w polskiej muzyce alternatywnej. Widzowie mają okazję poznać artystów, którzy wymykają się powszechnie stosowanym klasyfikacjom.

22:35
Nadal wracam. Portret Ryszarda Krynickiego

"Nadal wracam. Portret Ryszarda Krynickiego" to film utkany z obrazów, które w dzieciństwie zapisała pamięć poety. Poprzez strofy, sny, lęki odkrywa twórcę słowa, który schronienia szuka w milczeniu.

23:45
Igła

Bezwzględny niemiecki szpieg zdobywa tajne plany brytyjskiej armii. Oczekując na szkockiej wyspie na transport do Niemiec, agent nawiązuje romans z zamężną Lucy.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF