01:10
Performance

Cykl, w którym prezentowane są działania artystów związanych z niewielkimi galeriami sztuki, wspierający oddolne inicjatywy kulturotwórcze w Polsce.

01:35
Zabić Sekala

Czechosłowacja, rok 1943. Kowal ścigany przez gestapo ukrywa się we wsi, której mieszkańcy postanawiają zemścić się na Sekalu, zdrajcy kolaborującym z Niemcami.

03:40
Legendy rocka

Cykl dokumentalny poświęcony gwiazdom rocka. Każdy odcinek składa się z wywiadów, materiałów archiwalnych, teledysków i nagrań z koncertów.

04:05
Spis cudzołożnic

Gustaw otrzymuje od dziekana zadanie oprowadzenia po Krakowie szwedzkiego humanisty. Przybysz chętnie zabawiłby się w damskim towarzystwie. Gustaw wertuje notatnik w poszukiwaniu dawnych przyjaciółek.

08:00
Przygody psa Cywila

Sierżant Walczak podejmuje mozolne i pełne zabawnych nieraz perypetii szkolenie Cywila. Wspólna praca bardzo zbliża psa i jego opiekuna. Cywil zdaje egzaminy jako eksternista i otrzymuje dyplom.

08:45
Przygody psa Cywila

Pies dostaje zadanie odnalezienia Gosi i Jacka _ dwójki dzieci zaginionych w Puszczy Białowieskiej. Choć Cywil napotyka coraz nowe przeszkody, udaje mu się wreszcie odnaleźć zabłąkane dzieci.

10:40
Czerwony papierowy stateczek

Czerwony papierowy stateczek ma marzenie, by odkryć nowy świat. Pomimo faktu, że jest tylko małym stateczkiem, ma on w swym sercu odwagę, by uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

10:50
Słoń

Film animowany o słoniu, który nie może nauczyć się grać na trąbie i za karę zostaje wysłany przez swoich braci na bezludną wyspę.

11:05
Arcydzieła bez tajemnic

W tym odcinku tajemnice obrazu "Ogród rozkoszy ziemskich" Hieronima Boscha.

11:40
Czy ktoś mnie kocha w tym domu?

Anna Bonar to uznana śpiewaczka operowa, odnosząca sukcesy międzynarodowe. Z powodu troski o wychowanie rozkapryszonej Agnieszki rezygnuje z kariery, by mozolnie odbudowywać relacje z córką.

12:50
U Pana Boga za miedzą

W Królowym Moście czas biegnie wolniej. Wyznaczają go pory roku i kolejne święta. Czasami tylko naturalny rytm, nad którym czuwa ksiądz proboszcz, zaburzają niespodziewane wypadki.

14:55
Szlakiem Kolberga

Program prezentuje artystów ludowych _ osoby o ciekawych osobowościach, które kontynuują dzieło Oskara Kolberga. Każdy odcinek jest relacją z muzycznej i duchowej podróży w jeden z regionów Polski.

15:25
Kromer Biecz Festiwal 2019

Relacją z piątej edycji Kromer Biecz Festival _ cyklicznego festiwalu muzyki dawnej z czytelnie ujętym w ramy epok programem.

16:00
Powrót do Howards End

Właścicielka posiadłości ziemskiej Howards End, Ruth Wilcox, konserwatywna Angielka, zaprzyjaźnia się z wykształconą panną z dobrego domu, Margaret Schlegel. Poznaje ją już u kresu życia.

18:30
Zastrzeliła mnie pani. Życie i śmierć Sama Cooke'a

Dokument opowiada historię jednego z najbardziej wpływowych muzyków lat 50. i 60. XX wieku _ Sama Cooke'a. Szczególną uwagę poświęcono jego tajemniczej śmierci, na temat której powstało wiele teorii.

20:20
Igła

Bezwzględny niemiecki szpieg zdobywa tajne plany brytyjskiej armii. Oczekując na szkockiej wyspie na transport do Niemiec, agent nawiązuje romans z zamężną Lucy.

22:20
Moody Blues na festiwalu w Montreux

Koncert zespołu Moody Blues z 1991 roku zarejestrowany podczas Festiwalu Jazzowego w Montreux. Grupa zagrała wiele swoich hitów promując album "Keys of The Kingdom".

23:25
Róża

Koniec II wojny światowej, Mazury. Były żołnierz AK, Tadeusz, trafia do gospodarstwa żony zabitego podczas wojny oficera Wehrmachtu. Róża przyjmuje go chłodno, ale pozwala mu przenocować.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF