00:00
Pułkownik Kwiatkowski

Tytułowy bohater, lekarz ginekolog, wdaje się w awanturę z radzieckim wojskowym. Chcąc ratować skórę, podaje się za pułkownika UB. Podstęp się udaje, a Kwiatkowski postanawia kontynuować maskaradę.

02:10
Korona królów

Są święta Bożego Narodzenia. Królowi udaje się pojednać z żoną i pierwszy raz od bardzo dawna miło spędzić z nią czas. Mela zostaje pojmana i wtrącona do miejskiego lochu.

02:40
Korona królów

Kazimierz rozmawia z Kunegundą o przyszłości. Jest zaskoczony reakcją córki i prosi o pomoc Adelajdę. Królowa jest zazdrosna, zaczyna się okrutnie zachowywać w stosunku do pasierbicy.

03:20
Stulecie Winnych

Rok 1917. Bronia pracuje z doktorem Brzozowskim w szpitalu, dokąd każdego dnia trafia wielu rannych. Stanisław próbuje handlować z niemieckimi dezerterami; zostaje pobity.

04:20
Ekstradycja

Ciężko ranny Halski trafia do mieszkania tajemniczej Krystyny. Tu powoli dochodzi do zdrowia. Między Olgierdem a gospodynią zaczyna rodzić się uczucie. Ćma bada powiązania Fiduka z Jean-Pierrem Megą.

06:15
Bulionerzy

Między Grażyną a Piotrem dochodzi do kłótni w sprawie podziału obowiązków domowych. W efekcie w rodzinie następuje rozłam. Po jednej stronie stają Piotr i Olo, a po drugiej _ Grażyna i Sylwia.

06:50
Dom

Andrzej i Ewa są małżeństwem od kilku lat, rodzi im się drugi syn. Po śmierci starego Talara matka sprzedała gospodarstwo, zamieszkała z synem. Z jej powodu między małżonkami dochodzi do rozdźwięku.

08:15
W labiryncie

Ewa jest przerażona przyjazdem Renaty do domu państwa Sucheckich. Obawia się, że jej gospodarze dowiedzą się o kryminalnej przeszłości siostry. Opowiada więc, że Renata powróciła z zagranicy.

08:50
W labiryncie

Renata zadomowiła się u państwa Sucheckich na dobre. Wykrada Ewie klucze i dorabia komplet. Janek Duraj udziela Marcie korepetycji z matematyki. Racewicz umawia się z matką Bajbusa.

09:30
Ranczo

W Wigilię w Wilkowyjach pada śnieg. Świąteczny nastrój psuje wszystkim myśl, że jest to także dzień wyborów. Główny kandydat zniknął. Kusy chce zagłuszyć ból, sięgając po alkohol.

10:30
Ranczo

Amerykanka polskiego pochodzenia dziedziczy stary dworek przodków w podlaskiej wsi Wilkowyje. Przyjeżdża do Polski z zamiarem wyremontowania go.

11:35
Rodzinka.pl

Natalia informuje rodzinę o ciąży jej najlepszej przyjaciółki, Marii. Wiadomość porusza wszystkich. Tomek zaczyna biegać z ojcem, a Kacper sprytnie unika obowiązków domowych.

12:05
Rodzinka.pl

Maria boi się, że nie odnajdzie się w nowej sytuacji życiowej. Ludwik i Natalia pomagają Kubie wybrać nową szkołę.

12:35
Rodzinka.pl

Ludwik próbuje żyć w zgodzie z naturą. Rodzina analizuje test kompetencji zawodowych Kacpra, który postanawia pójść do pracy. Podczas zakupów mają miejsce poważne rozmowy.

13:15
Ojciec Mateusz

Zdenerwowana Natalia rankiem opuszcza plebanię i jedzie taksówką do miejscowości pod Sandomierzem. Babcia zostaje obudzona przez hałas. W przedpokoju znajduje zwłoki mężczyzny.

14:10
Ranczo

Wszyscy mieszkańcy Wilkowyj wiedzą, że Amerykanka postanowiła osiedlić się we wsi na stałe. Wójt jest wściekły. Jego żona też jest zdenerwowana takim obrotem sprawy.

15:15
Ranczo

Okazuje się, że obietnica dokonania remontu to jedno, a realizacja to drugie. Podobnie jest z ofertą Lucy gotowej nauczać angielskiego w szkole.

16:20
Ranczo

W salce parafialnej odbywają się lekcje angielskiego dla dzieci, prowadzone przez Lucy. Jako pedagog Amerykanka zderza się z różnymi patologiami, których wspólnym źródłem jest nadużywanie alkoholu.

17:20
Dom

Andrzej i Wiktor zamierzają postawić na cmentarzu w Sierpuchowie pomnik upamiętniający walkę i śmierć ich przyjaciół z AK. Leszek decyduje się na fikcyjny ślub, żeby zdobyć samodzielne mieszkanie.

19:05
Tygrysy Europy

Dziadek Jacka wraca do mieszkania razem z Helenką, pensjonariuszką domu starców. Rodzinie oznajmia, że zamierza się ożenić. Wkrótce Jacka odwiedzają krewni Helenki, twierdząc, że dziadek ją porwał.

20:05
Ojciec Mateusz

Wieczorem patrol policji zostaje wezwany do pobitego mężczyzny. Świadkowie zeznają, że było dwóch sprawców. Okazuje się, że pobity mężczyzna pracował kiedyś w cyrku jako woltyżer.

20:55
Ojciec Mateusz

Edward Bogusz wyznaje, że kilka lat wcześniej zabił sąsiada. Ktoś przysyła na komisariat donos o morderstwie. Ksiądz Mateusz musi zmierzyć się z oskarżeniami o złamanie tajemnicy spowiedzi.

21:55
Ranczo

Polonista Witebski wpada na pomysł, by założyć niezależną lokalną gazetę "Wieść Gminna". Zgłosił już projekt do gminy i czeka na decyzję władz, która działają wyjątkowo opieszale.

22:55
Ranczo

Po ukazaniu się artykułu w "Wieści Gminnej", obnażającego nieudolność lokalnych władz, redaktor naczelny Tomasz Witebski obawia się reakcji wójta. Jest przekonany, że teraz straci pracę w szkole.

Lista stacji

L
W

WDR

Z

ZDF