SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

2003: rekordowa sprzedaż komputerów

W tym roku na całym świecie zostanie sprzedana rekordowa liczba ponad 152 mln sztuk komputerów

Silny popyt na laptopy ze strony klientów indywidualnych oraz wzrost sprzedaży komputerów dla sektora publicznego sprawiły, że w tym roku na całym świecie zostanie sprzedana rekordowa liczba ponad 152 mln sztuk komputerów.

Z szacunków firmy IDC wynika, że tegoroczny wolumen sprzedaży komputerów będzie rekordowy – sprzedaż na poziomie 152 mln sztuk oznacza poprawę wyniku z najlepszego w historii branży roku 2000 aż o 8,8%. Obniżeniu uległa jednak średnia cena sprzedawanych urządzeń, toteż pod względem wartości sprzedaży rekordowy pozostaje rok 2000. Wartość branży w tym roku będzie od niego aż o 22% niższa. Prognozy na przyszłość są optymistyczne – według IDC, w przyszłym roku sprzedaż komputerów wzrośnie o kolejnych 11,4%, a wartość sprzedaży o 4%.

Spadek średniej wartości sprzedawanych komputerów to efekt coraz niższych cen oraz preferencji klientów, którzy coraz częściej zadawalają się modelami w podstawowej konfiguracji. Wolumen sprzedaży napędzają z kolei przede wszystkim laptopy, których ceny i możliwości zbliżają się do komputerów stacjonarnych. Dodatkowym czynnikiem stymulującym sprzedaż komputerów przenośnych jest rozwój technologii komunikacji bezprzewodowej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 2003: rekordowa sprzedaż komputerów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl