SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

21% Polaków ma dostęp do internetu

CBOS: 35% Polaków ma w domu komputer, 21% dostęp do internetu

Ponad dwie trzecie Polaków (35% w lutym 2004 roku wobec 27% w marcu 2002 roku) posiada w domu komputer, a jedna piąta (21% wobec 13%) ma również dostęp do internetu, wynika z badania przeprowadzonego na początku lutego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

Badani mający w domu dostęp do internetu najczęściej łączy się z siecią przez modem (10% ogółu respondentów, czyli prawie połowa osób posiadających dostęp do internetu). Za pomocą stałego łącza z internetu korzysta 6% ogółu Polaków.

26% Polaków (wobec 17% w marcu 2002 roku) korzysta z internetu przeglądając strony www i/lub używa poczty elektronicznej. Co piąty badany (20%) posiada konto e-mail.

W lutym 3% dorosłych Polaków (czyli 13% użytkowników internetu) zadeklarowało, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy kupiło coś przez internet.

Ogółem 4% badanych (15% internautów) twierdzi, że korzystało z materiałów dostępnych w internecie za opłatą, takich jak np. archiwa gazet, filmy, zdjęcia.

CBOS przeprowadził badanie w dniach 6-9 lutego 2004 roku na reprezentatywnej grupie 1024 Polaków. (ISB)
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 21% Polaków ma dostęp do internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl