SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

25 czerwca nowy szef TVP1

Zarząd TVP spotkał się z trzema kandydatami na stanowisko szefa Programu I

W dniu wczorajszym, 22-go czerwca 2004 r., Zarząd TVP S.A. odbył rozmowy z trzema kandydatami wyłonionymi w konkursie na stanowisko dyrektora Programu 1 TVP S.A.: Witoldem Beresiem, Jackiem Bochenkiem i Maciejem Mrozowskim.

- Ogłoszenia decyzji w sprawie nominacji na stanowisko dyrektora TVP1 należy spodziewać się w piątek, 25 czerwca br. - - poinformował rzecznik TVP.

Kandydaci to: Jacek Bochenek (były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w TVP), Witold Bereś (publicysta "Gazety Wyborczej") i Maciej Mrozowski (medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego). Zarząd TVP przeprowadził rozmowę z każdym z kandydatów.

Decyzja o przeprowadzeniu konkursu na szefa Programu I była jedną z pierwszych, jakie podjął nowy zarząd TVP. Wyłonienie osoby na to stanowisko było konieczne także z tego powodu, że 5 maja kończyła się umowa o pracę obecnego szefa Jedynki, Sławomira Zielińskiego.

26 maja dla potrzeb konkursu wyłoniono komisję, która miała przeprowadzić rozmowy z kandydatami i rekomendować członkowi zarządu ds. programowych Ryszardowi Pacławskiemu trójkę najlepszych kandydatów. Zgodnie z regulaminem konkursu, dyrektora Programu I powołuje prezes zarządu na jego wniosek.

W skład komisji weszli: Aleksandra Frykowska (przewodnicząca), Hanna Andrzejczyk, Andrzej Kaźmierski, Kazimierz Piekarz, Elżbieta Piętak, Wojciech Witkowski, Andrzej Turski.

W konkursie na stanowisko dyrektora TVP 1 brało udział 18 kandydatów. W trakcie trwania konkursu wycofał się z niego Piotr Radziszewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 25 czerwca nowy szef TVP1

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl