SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4,08 zł za euro - politycy zaszkodzili polskiej walucie

We wtorek polska waluta wyraźnie traciła na wartości. Analitycyoceniają, że inwestorzy tracą zaufanie do złotego, m.in. z powoduwzrostu ryzyka zawirowań politycznych.

4,08 zł za euro - politycy zaszkodzili polskiej walucie

"Wcześniejsze założenia mówiące, iż złoty nie przełamiekluczowej bariery 4 zł za euro, można w tym momencie wyrzucić dokosza. Dzisiaj po południu za wspólną walutę płacono już 4,06 zł,co jest najwyższym poziomem od czerwca 2006 r. Gorsze nastrojewidać na pozostałych rynkach wschodzących, co tłumaczy sięniepewnością związaną z dzisiejszym posiedzeniem Fed (chyba niecona wyrost), ale tylko złoty traci w takim tempie" - poinformowałgłówny analityk First International Traders Marek Rogalski.

Według niego osłabienie złotego można częściowo wyjaśnićproblemem opcji walutowych, ale nie wyjaśnia to całkowicieproblemu.

"Wczorajsza decyzja prezydenta Lecha Kaczyńskiego o wecie ws.'pomostówek' wprowadziła tak naprawdę nowy element ryzyka. Topytanie o dalszy kształt reform w Polsce, które pada w dośćniefortunnym momencie, kiedy świat, a także wkrótce i Polska, jestogarnięty kryzysem" - ocenił Rogalski.

Według analityka może się okazać, że obecny układ politycznywyczerpał swoje możliwości. Tymczasem dobre notowania w sondażachmogą zachęcić Platformę Obywatelską do rozpisania nowychwyborów.

"Warto będzie zatem obserwować rozwój wypadków na sceniepolitycznej w najbliższych tygodniach. Niestety nie będzie toskłaniać do umocnienia złotego. Kluczowy poziom, który może byćtestowany już w najbliższych dniach to okolice 4,09-4,10 zł zaeuro, wyznaczane przez maksima z czerwca 2006" - spodziewa sięRogalski.

Na przebieg dzisiejszej sesji na rynku walutowym może wpłynąćjeszcze decyzja amerykańskiego Fed w sprawie stóp procentowych.Rynek spodziewa się cięcia stopy funduszy federalnych do poziomu0,50 proc.

We wtorek o godz. 16:30 za jedno euro płacono średnio 4,0761 zła za dolara 2,9612 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3763.

We wtorek o godz. 09:05 za euro płacono 4,0200 zł, a za dolara2,9380 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3700.

W poniedziałek ok. godz. 16:40 za euro płacono 3,9979 zł, a zadolara płacono 2,9227 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3680.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 4,08 zł za euro - politycy zaszkodzili polskiej walucie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl