SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4Media za 14 groszy

4Media chce postępowania układowego

Aby rozwiązać problem zadłużenia, 4Media SA złoży podanie o otwarcie postępowania układowego. Zarząd zdecydował ponadto o likwidacji Domu Wydawniczego Wolne Słowo (DWWS) - poinformowała spółka w poniedziałek.

"W związku z ostatnimi informacjami o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości 4Media SA przez spółkę Poligrafia oraz ze względu na ostatnie problemy w spółce zależnej od emitenta Dom Wydawniczy Wolne Słowo SA, których skutkiem była konieczność zawieszenia wydawania tytułów prasowych "Życie", "Prawo i Gospodarka" oraz "Magazyn Finansowy" zarząd emitenta informuje, że w celu rozwiązania narastającego problemu zadłużenia złoży podanie o otwarcie postępowania układowego" - napisano w komunikacie.

Poligrafia poinformowała na początku grudnia, że złożyła wniosek o upadłość 4Mediów.

Zarząd 4Mediów podjął również decyzję o likwidacji DWWS.

"Uzyskane w procesie likwidacji środki przeznaczone zostaną na spłatę zobowiązań przede wszystkim wobec pracowników Domu Wydawniczego Wolne Słowo SA" - podała spółka.

4Media poinformowały również, że zostaną podjęte kroki, by w miarę możliwości przywrócić wydawanie zawieszonych tytułów, we współpracy z nowymi partnerami.

W miniony piątek spółka postanowiła zawiesić wydawanie dziennika "Prawo i Gospodarka". Dziennikarze dowiedzieli się, że gazeta ma być od 2 stycznia wydawana przez inną spółkę. Podobnie ma się stać z "Życiem", którego wydawanie zostało zawieszone 8 grudnia.

W sierpniu 4Media poinformowały o planach wprowadzenia DWWS do obrotu publicznego i na CTO.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka miała trafić na CTO do końca 2002 roku.

Zobowiązania oraz rezerwy na zobowiązania Grupy 4Media na koniec trzeciego kwartału sięgnęły 93,3 mln zł, w tym na zobowiązania krótkoterminowe przypadało 91,8 mln zł.

Po trzech kwartałach skonsolidowane przychody 4Mediów wyniosły 34,6 mln zł, przy stracie netto w wysokości 18,1 mln zł.

2002-12-17
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl