SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

50 tys. nowych miejsc pracy w Europie dzięki Windows Vista

Windows Vista pozwoli utrzymać ponad 1 milion miejsc pracy oraz wygeneruje w europejskich firmach informatycznych w 2007 roku przychody w wysokości 32 miliardów euro - wynika z raportu IDC.

Microsoft wraz z firmą analityczną IDC (International Data Corporation) poinformowały o wynikach badania, którego celem było oszacowanie spodziewanego wpływu na gospodarkę, jaki nowy system operacyjny Microsoft – Windows Vista – wywrze na sześć wybranych rynków europejskich: niemiecki, brytyjski, francuski, duński, hiszpański oraz polski. Wyniki raportu pokazują, że pojawienie się na ryku systemu Windows Vista spowoduje wzrost przychodów i liczby miejsc pracy w ponad 150 tys. firmach z branży IT w przebadanych krajach.

Zgodnie z wynikami raportu przygotowanego przez IDC firmy informatyczne z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Hiszpanii i Polski, które wspólnie generują aż 65% wydatków na technologie informatyczne w europejskiej strefie ekonomicznej, osiągną dzięki dostępności systemu Windows Vista przychody w wysokości 32 miliardów euro w roku 2007. Ponadto nowy system operacyjny pozwoli utrzymać ponad 1 milion miejsc pracy, co stanowi około 20% wszystkich pracowników branży informatycznej w wymienionych sześciu krajach oraz umożliwi utworzenie około 50 tys. nowych.

„Pojawienie się systemu Windows Vista będzie niezwykle ważnym momentem dla firmy Microsoft. Z wyników przeprowadzonego przez nas raportu wynika jednak, że może być on jeszcze ważniejszy dla społeczności europejskiej. Okazuje się bowiem, że wprowadzenie na rynek systemu Windows Vista będzie miało ogromny, pozytywny wpływ na rozwój i innowacyjność w lokalnych gospodarkach wszystkich krajów europejskich” – powiedział Marcel Warmerdam, dyrektor ds. analiz w Dziale Europejskich Rynków Informatycznych firmy IDC, współautor raportu

Z raportu firmy IDC wynika, że system Windows Vista w ciągu pierwszego roku dostępności zostanie zainstalowany na ponad 30 milionach komputerów w sześciu badanych krajach oraz na 105 milionach stacji roboczych na całym świecie. Tak duża popularność nowego rozwiązania stworzy rynek dla twórców aplikacji, integratorów systemów i innych firm, które będą produkować, sprzedawać lub rozpowszechniać produkty i usługi działające w systemie Windows Vista. Według przewidywań IDC dla firm informatycznych przypadnie średnio ponad 13 euro na każde euro przychodu firmy Microsoft z dystrybucji systemu Windows Vista.

„IDC przewiduje, że system Windows Vista będzie stanowił tylko jeden procent z 214 miliardów euro wydatków, jakie w badanych sześciu krajach zostaną poniesione na technologie informatyczne w 2007 roku oraz około pięciu procent wydatków na pakiety oprogramowania. Jednakże możliwości ekonomiczne, jakie system Windows Vista stwarza dla małych i dużych firm w regionie, są znacznie bardziej istotne” – powiedział Jean-Philippe Courtois, prezes Microsoft International.

Przewidywany wpływ na gospodarkę, jaki będzie miało wprowadzenie na rynek systemu Windows Vista będzie wykraczał, według analityków IDC, daleko poza branżę informatyczną. „Jeśli weźmiemy pod uwagę standardowe proporcje wydatków, jakie producenci oprogramowania i firmy świadczące usługi IT ponoszą na rozwój produktów, marketing i szkolenia, można stwierdzić, że partnerzy firmy Microsoft zainwestują ponad 4,8 miliarda euro od chwili obecnej do końca 2007 roku, przygotowując swoje produkty i usługi” — powiedział Marcel Warmerdam z IDC.

Niniejsze badanie jest najnowszym z serii prowadzonych od 2002 roku przez firmę IDC badań w zakresie wpływu technologii informatycznych, oprogramowania oraz działalności firmy Microsoft i jej partnerów na gospodarkę lokalną.

Stymulowanie innowacji
Imasoft jest typowym niezależnym producentem oprogramowania (ISV) stanowiącym część prężnego „ekosystemu informatycznego” składającego się ze 150 tys. firm w sześciu europejskich krajach badanych przez firmę IDC. Mająca swoją siedzibę w miejscowości Fakse w Danii firma, zatrudnia pięć osób. W ciągu ostatnich czterech lat jej programiści pracowali nad aplikacją CrimeSceneNet — pracującą w systemie Windows Vista, służącą policji i organom ścigania do tworzenia panoramicznego, trójwymiarowego cyfrowego modelu rzeczywistych scen przestępstwa, umożliwiając dokładne kreślenie dowodów sądowych oraz analizę scenariuszy śledztwa.

„System Windows Vista dał nam możliwość zoptymalizowania produktu w sposób, który spełnia rygorystyczne wymagania naszych klientów. Jesteśmy w stanie programować lepsze funkcje w ciągu jednej dziesiątej czasu, jaki zajęłoby to nam wcześniej. Oznacza to szybszy rozwój i szybsze wprowadzanie innowacji, co pozwoli skrócić czas wprowadzania i umożliwi tworzenie bardziej konkurencyjnych rozwiązań” — powiedział Poul Bodeholt, współzałożyciel Imasoft. — „Na naszych głównych rynkach oczekujemy wzrostu przychodów o 100 milionów koron duńskich (13,5 miliona euro) w ciągu następnych pięciu lat, dzięki nowemu, opartemu na systemie Windows rozwiązaniu.”

Seemage, francuski producent oprogramowania z siedzibą w Nicei, tworzy rozwiązania dla takich branż, jak produkcja, projektowanie i usługi, a także planuje opracowanie wersji swojego produktu Seemage Everyware w oparciu o technologię Windows Vista. „Dzięki nowatorskim rozwiązaniom w systemie Windows Vista wznieśliśmy produkt Everyware na wyższy poziom. Przewidujemy, że docelowo 90% lub więcej naszych użytkowników końcowych będzie wyświetlało pliki zawierające trójwymiarowe informacje o produktach i korzystało z nich za pośrednictwem aplikacji Seemage, pracującej w systemie operacyjnym Windows Vista” — powiedział Chris Williams, dyrektor firmy Seemage.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 50 tys. nowych miejsc pracy w Europie dzięki Windows Vista

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl