SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

58,6 mld... spamu

Jedna czwarta niechcianych wiadomości dotyczyła ofert promocyjnych produktów

Z comiesięcznego badania prowadzonego przez Brightmail Logistics and Operations Center (BLOC) wynika, że odsetek spamu w marcu br. wzrósł do 63%. Jedna czwarta niechcianych wiadomości dotyczyła ofert promocyjnych produktów, jedna piąta - usług finansowych. W minionym miesiącu najbardziej aktywnym wirusem w sieci był NetSky - pisze w serwisie Internet Standard, Anna Meller.

Z 93 mld wiadomości, które miesiąc temu przefiltrowane postały przez Brightmail's Probe Network aż 58,5 mld stanowiły niezamówione e-maile, zawierające głównie oferty handlowe i finansowe. O 1% zwiększyła się ilość spamu o charakterze pornograficznym, bez zmian pozostała ilość niechcianej korespondencji dotycząca tematów związanych ze zdrowiem oraz wypoczynkiem (takie e-maile stanowiły odpowiednio 7% i 6% spamu).

Brightmail's Probe Network zaznacza, że 80% niechcianych wiadomości napisanych jest w języku angielskim. Zdaniem Commtouch Inc., 60% spamu w marcu pochodziło ze Stanów Zjednoczonych.

Yankee Group szacuje, że spam powoduje ogromny spadek produktywności - rocznie straty wynoszą 4 mld USD.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 58,6 mld... spamu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl