SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

596 mln zł wyniosły obroty branży badawczej

W ub.r. obroty 20 największych w Polsce firm badawczych były o 13,6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Więcej badań zlecały m.in. podmioty z sektora publicznego.

596 mln zł wyniosły obroty branży badawczej

20 największych w Polsce firm badawczych zanotowało w ub.r. obroty w wysokości 596 mln zł, co oznacza wzrost o 13,6 proc. w porównaniu do 2009 roku – wynika z danych przekazanych do Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku. – Audyt zlecony przez nas w połowie 2010 roku nie napawał optymizmem, tymczasem w rozrachunku rocznym zanotowaliśmy najwyższą dynamikę wzrostu od pięciu lat – cieszy się Janusz Durlik, prezes OFBOR-u.

– Ubiegły rok był lepszy dla największych instytutów skupionych w międzynarodowych sieciach badawczych, natomiast obroty firm z polskim kapitałem wzrosły rok do roku o 3,6 proc. – opisuje Durlik. Dane z platformy przetargowej OFBOR-u pokazują, że w 2010 roku firmy badawcze należące do tej organizacji wygrały przetargi publiczne o wartości 40 mln zł. Jednak największy udział w zleceniach polskiej branży badawczej ma sektor FMCG, który odpowiada za ponad 40 proc. jej obrotów.

Pełne wyniki raportu, m.in. dane o obrotach poszczególnych firm, zostaną opublikowane pod koniec marca.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 596 mln zł wyniosły obroty branży badawczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl