SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

6 proc. Europejczyków ma szerokopasmowy internet

Coraz więcej osób w Europie ma szerokopasmowy dostęp do internetu. Z usługi tej korzysta prawie 6 proc. Europejczyków

To stosunkowo szybki wzrost, zważywszy, że pół roku temu odsetek ten wynosił 4 proc. - informuje firma Forrester Research, która przeprowadziła badania w tej sprawie. Z jej raportu wynika, że najwięcej - bo aż około 7 mln abonentów - korzysta z takiej formy dostępu do intenetu w Niemczech. Następna w rankingu jest Wielka Brytania (2 mln osób z dostępem szerokopasmowym), która notuje z kolei najszybszy wzrost popularności takich usług.

Nadal jednak Europa pozostaje pod tym względem w tyle za niektórymi innymi regionami świata. Np. w Korei Południowej dostęp szerokopasmowy ma ponad połowa gospodarstw domowych, w Hongkongu 25 proc. obywateli, w Kanadzie - jedna piąta. Natomiast w USA, jak podaje raport serwisu Newsfactor, tylko co dziesiąty internauta łączy się z siecią szerokopasmowo.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 6 proc. Europejczyków ma szerokopasmowy internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl