SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

96 proc. Polek codziennie myje zęby, 87 proc. używa perfum

Wśród najważniejszych codziennych czynności wykonywanych przez Polki znajdują się: mycie zębów (96 proc.), używanie perfum (87 proc.), a także stosowanie antyperspirantu (84 proc.).

96 proc. Polek codziennie myje zęby, 87 proc. używa perfum

Równocześnie Polki wskazały, że antyperspirant (66 proc.), szampon do włosów (43 proc.) oraz krem do twarzy (39 proc.) to trzy najważniejsze produkty niezbędne w ich codziennej pielęgnacji - wynika z badania codziennych zwyczajów kobiet w zakresie higieny osobistej i pielęgnacji przeprowadzonego przez TNS OBOP dla Rexony.

Bez perfumowania się "nie wyjdzie z domu" 58 proc. ankietowanych, bez użycia antyperspirantu – 62 proc.. Ponad połowa kobiet wskazuje ponadto, że oprócz czynności higienicznych wykonanych rano, dokonuje poprawek w ramach higieny i pielęgnacji w ciągu dnia (55 proc.).

Według deklaracji, antyperspiranty stosują zarówno kobiety, które mają problem z nadmiernym poceniem się, jak i te, które takiego problemu nie mają (odpowiednio 95 proc. i 98 proc.). Obie grupy deklarują również, że stosują tego typu produkty przynajmniej raz dziennie (odpowiednio 98 proc. i 97 proc.). Badane stosują antyperspiranty głównie wtedy, kiedy idą do pracy (55 proc.). Drugą w kolejności wymienianą okazją jest wzmożony wysiłek fizyczny (36 proc.).

Przy wyborze antyperspirantu kobiety kierują się przede wszystkim jego zapachem (70 proc.), długością działania (68 proc.) oraz przekonaniem, że nie brudzi ubrań (57 proc.). Dla 39 proc. ważna jest również jego forma - aerozol, fluid, krem lub żel. Długość działania jest również najczęściej wymieniana jako cecha najważniejsza antyperspirantu. Twierdzi tak niemal połowa respondentek (44 proc.).

Badanie zostało wykonane metodą CAWI (in home) na reprezentatywnej ze względu na wiek, wykształcenie i region zamieszkania grupie kobiet w wieku 16 – 49 lat, N = 600, w dniach 08.04 – 11.04.2011.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 96 proc. Polek codziennie myje zęby, 87 proc. używa perfum

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sic
Powinno być w tytule "Polek Internautek". O zgrozo - co czwarta Polka internautka nie bierze codziennie prysznica lub nie kąpie się. Woli zamiast tego poperfumować się lub uzyc antyperspirantu.
odpowiedź
User
Hrabia de Kurwłazje
Czemu kobiety się malują i perfumują?
Bo są brzydkie i śmierdzą!
odpowiedź