SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

AbstrachujeTV i Niekryty Krytyk z milionem subskrybentów na YouTube (wideo)

Po SA Wardęga dwa kolejne polskie kanały vlogerskie na YouTube: AbstrachujeTV i Niekryty Krytyk, przekroczyły poziom miliona subskrybentów. Szczególnie duży wzrost popularności zanotował w ostatnim czasie ten pierwszy.

twórcy AbstrachujeTV twórcy AbstrachujeTV

Kanałowi AbstrachujeTV - prowadzonemu przez Cezarego Jóźwika, Roberta Pasuta i Rafała Masnego - osiągnięcie poziomu miliona subskrybentów zajęło zaledwie 15 miesięcy. Szczególnie szybko kanał zyskiwał ich w ostatnich miesiącach - na koniec listopada miał ich 820 tys., a pod koniec grudnia - już 913 tys.

Na AbstrachujeTV opublikowano do tej pory 55 filmików, które zanotowały aż 94,5 mln wyświetleń. Głównie są to parodie różnych grup społecznych i sytuacji życiowych tworzone według schematu: Co mówią…, Czego nie mówią…, Czego nie robić…, Oczekiwania vs rzeczywistość.

Jak dotąd najpopularniejsze materiały AbstrachujeTV osiągnęły po ok. 3,5 mln obejrzeń. „Co mówi: TYPOWY SEBA”  wyświetlono ponad 3,58 mln razy w ciągu 9 miesięcy, a „Co mówią: Gimbusy” - 3,45 mln razy przez 15 miesięcy.

W ub.r. AbstrachujeTV sparodiowali dwie popularne reklamy: „Nieśmiałą kamerę” Dove i „Podziel się radością” Coca-Coli (przeczytaj więcej i obejrzyj to), natomiast półtora tygodnia temu zamieścili filmik wyśmiewający branżę reklamową (zobacz szczegóły).

Twórcy AbstrachujeTV prowadzą też drugi kanał z nagraniami pokazującymi realizację ich filmików - obecnie ma on 307 tys. subskrybentów, a zamieszczone na nim 37 filmików obejrzano w sumie 16,5 mln razy.

- Milion subskrypcji to dopiero początek - zapowiadają twórcy AbstrachujeTV.

Z kolei Niekryty Krytyk to kanał i zarazem pseudonim Macieja Frączyka. Od 2009 roku zamieścił on na tym kanale 148 materiałów, które do tej pory zanotowały w sumie 145 mln wyświetleń, co jest rekordowym wynikiem wśród polskich kanałów autorskich, określanych też jako vlogerskie.

Frączyk w swoich filmikach głównie kpi z różnych filmów, seriali i programów telewizyjnych, a także memów i zjawisk społecznych. Jego najpopularniejszy materiał - w którym ocenia „Trudne sprawy” - obejrzano dotąd 3,44 mln razy. Podobny filmik o „Telezakupach” zanotował 3,19 mln wyświetleń, a o programie „Dlaczego ja?” - 3,07 mln. Wszystkie trzy zostały opublikowane w 2011 roku.

- Przekroczenie miliona subskrypcji to dla mnie jedno z trzech najważniejszych wydarzeń w życiu - zaraz za narodzinami oraz odkryciem pornografii. A tak prawie całkiem serio - morda mi się bezwiednie wykrzywia w banan albo inny uśmiechnięty owoc, ale bardziej dlatego, że Niekryty Krytyk dał wielu ludziom odwagę żeby pokazać w anonimowym internecie swoją twarz i - co wymaga jeszcze większych jaj - swoich poglądów. A co do miliona - potrafię sobie wyobrazić jedną osobę, dziesięć, sto, dziesięć tysięcy, ale miliona nie, więc naprawdę nie wiem, co o tym myśleć. Mogę tylko podziękować! - komentuje w swoim stylu Frączyk.


Jako pierwszy polski kanał vlogerski z autorskimi treściami poziom miliona subskrypcji osiągnął pod koniec ub.r. SA Wardęga (przeczytaj więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: AbstrachujeTV i Niekryty Krytyk z milionem subskrybentów na YouTube (wideo)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Winio
Gratulacje chłopaki! Za taką robotę należały się Wam te miliony :)
0 0
odpowiedź
User
ekspert
Nie od dziś wiadomo, że subskrypcje na Youtube to pic na wodę. O ilości subów tak naprawdę decyduje samo youtube.
0 0
odpowiedź
User
dlp
Ilość subów jak ktoś napisał bez znaczenia, można kupić dowolną ilość. Co do zawartości tych kanałów.... osobiście nie oglądam, szkoda życia na takie realizacje. Glupawki dla nastolatków. Coś co zniknie z sieci tak szybko jak się pojawiło.
0 0
odpowiedź