SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odwołani dyrektorzy Trójki i PR24 będą dalej pracowali w Polskim Radiu

Odwołani z dyrekcji radiowej Trójki Adam Hlebowicz, Sylwia Krasnodębska i Szymon Sławiński oraz Krzysztof Gottesman, odwołany wicedyrektor Polskiego Radia 24, będą nadal zatrudnieni w Polskim Radiu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Gottesman ma dołączyć do redakcji Dwójki.

Article

Decyzje o zmianach w dyrekcjach Trójki i Polskiego Radia 24 została podjęta przez zarząd Polskiego Radia w środę. W trójce odwołani zostali Adam Hlebowicz, Sylwia Krasnodębska i Szymon Sławiński. Nowym dyrektorem anteny mianowano Wiktora Świetlika (obejmie tę funkcje w najbliższą środę), a zastępcami zostali Wojciech Surmacz i Tomasz Kowalczewski. W Polskim Radiu 24 Krzysztofa Gottesmana na stanowisku wicedyrektora zastąpi Robert Tekieli.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala stwierdził, że Gottesmana odwołano, ponieważ pod koniec kwietnia do audycji Filipa Memchesa w PR24 zaproszono Jana Hartmana, który kilka lat temu przychylnie ocenił możliwość zalegalizowania związków kazirodczych. W piątek rozgłośnia zakończyła współpracę z Memchesem.

Wielu dziennikarzy skrytykowało taki powodów dymisji Gottesmana - ocenili to jako naruszenie niezależności dziennikarskiej i bezpodstawną próbę wykluczenia Hartmana z debaty publicznej. Wojciech Szacki z „Polityki” zapowiedział, że nie będzie już przyjmował zaproszeń do programów Polskiego Radia 24.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl zdymisjonowani dyrektorzy Trójki i Polskiego Radia 24 nie zostali zwolnieni, będą pracować w firmie na innych stanowiskach. Według nieoficjalnych informacji Krzysztof Gottesman ma dołączyć do zespołu Dwójki.

- Wszystkie osoby odwołane ze swoich stanowisk w środę zostają w Polskim Radiu - potwierdziła nam Małgorzata Kaczmarczyk, rzeczniczka prasowa nadawcy.

Adam Hlebowicz, Sylwia Krasnodębska i Szymon Sławiński zaczęli pracę w Polskim Radiu w kwietniu ub.r. Krzysztof Gottesman jest związany z firmą od kilku lat, w zespole Polskiego Radia 24 był od startu stacji w nowej wersji we wrześniu ub.r., początkowo pełnił funkcję szefa publicystyki, którą w grudniu ub.r. przejął Krzysztof Świątek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odwołani dyrektorzy Trójki i PR24 będą dalej pracowali w Polskim Radiu

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ała
Zostają w Polskim Radiu. Po co? Żeby latać do nie wiadomo kogo po zezwolenie na zaproszenie gościa do programu? Na zezwolenie przeprowadzenia rozmowy telefonicznej?
By drżeć, że każda zacytowana wypowiedź nie będąca z twardego jądra PiS, może być przyczyną zwolnienia, obcięcia premii, krzyku?
By odczytywać w myślach, kto z PiS jest dziś w łaskach, kto nie? Komu czapkować?
27 8
odpowiedź
User
Cenzura
Cenzura jak w PRL. Kto pamięta ten wie a młodsi niech poczytają o czasach komunizmu i stanu wojennego. PiSowcy to bolszewicy.
23 8
odpowiedź
User
widz555
Hlebowicz trafi do archiwum?
24 9
odpowiedź
User
red
Za tyle lat wierności wobec Partii nie można ukarać zbyt boleśnie. Za komuny dla towarzyszy, którym powinęła się noga, też zawsze znajdował się jakiś stołek w NIK-u czy Kontroli Robotniczo-Chłopskiej.
21 8
odpowiedź
User
Artek
Po ludzku im współczuję. Część z nich zaangażowała się po prawej stronie nie bez pewnych oporów, widząc mankamenty PiSu ale uważając się za ludzi prawicy przyjęła, że zalety przewyższają wady. Nie piszcie więc o wszystkich, że to karierowicze, bo to na pewno nie jest prawda. Natomiast PiS pokazał im bardzo dobitnie jaki jest. I jeszcze jedno: nie wypisujcie farmazonow, że w czasach PO też tak było. Nie było.
15 11
odpowiedź