SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Dygant wystąpi w horrorze

Zdobywająca coraz większą popularność serialowa Niania, czyli Agnieszka Dygant, bierze udział w realizacji rzadko "uprawianego" w naszym kraju gatunku, jakim jest kino grozy.

 Autorem powstającego obrazu jest Patryk Yoka, do tej pory przede wszystkim scenarzysta m.in. "Fali zbrodni".

O tym, że chce zrobić taki, a nie inny film, Patryk Yoka wiedział od razu. Zainwestował własne pieniądze, aby rozpocząć produkcję horroru, który nie trąciłby "myszką" tylko dostarczał emocji, jakie są akurat przez widza w takich przypadkach oczekiwane. Prawdziwy, profesjonalnie zrealizowany na filmowej taśmie obraz grozy, który miałby szansę być pierwszym w naszym kraju tego typu dziełem, nie widzianym u nas już od dawien dawna.

Jeśli przyjrzeć się temu gatunkowi poprzez pryzmat rodzimych dokonań, to na tym polu niewiele mamy godnych podkreślenia przykładów, a tym samym osiągnięć. Niemal z miejsca powracają lata osiemdziesiąte i "Wilczyca" Marka Piestraka oraz jej "powrót". W 1983 powstało "Widziadło" Marka Nowickiego, z udziałem Romana Wilhelmiego i zmysłowej, niczym nieskrępowanej Doroty Kwiatkowskiej, w roli tytułowej zjawy. Poza tym był jeszcze mało przerażający, wampiryczny "Lubię nietoperze" w reżyserii Grzegorza Warchoła, gdzie element fizycznej atrakcyjności głównej bohaterki wydawał się być w nim aż nadto kluczowy. Sięgając jeszcze dalej, do z kolei lat siedemdziesiątych, trudno jest nie wskazać na film Janusza Majewskiego, "Lokis". W miarę udaną, a przynajmniej zgrabnie zrealizowaną fabułę. I na tym praktycznie lista się wyczerpuje. Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł nam jeszcze "Legendę" Mariusza Pujszo, ale to na ile jest to horror, a na ile nie, pozostawmy już tylko indywidualnej ocenie.

Debiutujący w fabule Patryk Yoka postanowił ten stan rzeczy dzisiaj zmienić. Do współpracy zaprosił między innymi Andrzeja J. Jaroszewicza, autora zdjęć do m.in. filmów Andrzeja Żuławskiego "Diabeł" i przede wszystkim "Opętanie". W roli tytułowej Yoka obsadził znaną z zupełnie innego repertuaru, Agnieszkę Dygant, której bohaterką jest znajdująca się na życiowym zakręcie trzydziestoparoletnia kobieta. Po rozstaniu ze swoim partnerem spotyka ona na swoje drodze kolejnego mężczyznę. Od tego czasu jej życie zacznie obfitować w wiele dziwnych, niewytłumaczalnych i oczywiście przerażających sytuacji.

Reżyser nie chce na razie odkrywać wszystkich kart. Wiadomo jedynie, że rzecz pod roboczym tytułem "Niepokój" rozgrywać się będzie współcześnie, w którymś z dużych miast Polski. Film ma tego nie precyzować. Nie będzie to horror o duchach i latających zjawach. Sprawa opierać się ma na gruncie psychologicznym i bliżej jej zdecydowanie jest tutaj do Lyncha. Chodzi o dotknięcie tajemnicy, śmierci, jakiegoś ukrytego zła. - mówi Patryk Yoka

Pierwsze zdjęcia już powstały, kilka dni temu we Wrocławiu. Autorowi bardzo zależy, żeby realizujący się projekt był maksymalnie dopieszczony od strony formy i stylu. To właśnie fotografia ma w dużej mierze decydować w podkreśleniu atmosfery niepokoju i klaustrofobicznego klimatu. Między innymi dlatego też za montaż odpowiedzialna jest Grupa 13, mająca duże doświadczenie w "sklejaniu" wideoklipów dla zespołów hiphopowych. Kolejna faza zdjęć ruszy z chwilą, kiedy autorowi uda się pozyskać finansowe wsparcie ze strony zainteresowanego całym przedsięwzięciem producenta. Yoka wierzy, że w ciągu roku uda mu się takiego znaleźć.

W obsadzie aktorskiej filmu, poza Agnieszką Dygant, pojawią się ponadto Leszek Plichota, Paweł Królikowski, Miłogost Reczek, Aleksander Sobiszewski, Zdzisław Kuźniar i Michał Piela. Oczywiście lista ta przez jakiś czas pozostanie jeszcze otwarta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Dygant wystąpi w horrorze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl