SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Agnieszka Romaszewska-Guzy dyrektorką TVP Białystok

Agnieszka Romaszewska-Guzy kieruje oddziałem TVP w Białymstoku; zastąpiła Władysława Prochowicza. Romaszewska pozostanie jednocześnie dyrektorem Biełsatu. Jak mówiła, pracę rozpocznie od poważnej analizy finansów tego ośrodka; chce też nagłośnić problemy lokalnej społeczności.

Agnieszka Romaszewska-Guzy dyrektorką TVP Białystok

- Po 28 latach pracy w TVP niekoniecznie jest to awans, ale na pewno wyzwanie - powiedziała Romaszewska-Guzy.

Podkreśliła, że pracę rozpocznie od przeprowadzenia "poważnej analizy finansów białostockiego ośrodka". - Chcę razem ze współpracującymi ze mną finansistami przeprowadzić takie studium przypadku - jak można uratować mały ośrodek - powiedziała.

Zapowiedziała, że w Białymstoku chce też walczyć o nagłaśnianie problemów lokalnej społeczności. - Nie można dopuścić do podziałów na Polskę A i Polskę B. Nie można jedynie zalesić tej części Polski i traktować ją jako miejsce do budowy dacz dla mieszkańców Warszawy - zaznaczyła.

Romaszewska-Guzy od 2007 r. kieruje telewizją Biełsat, której programy powstają m.in. w Białymstoku. Od 2007 do 2009 r. była też dyrektorem TVP Polonia. W marcu 2009 b. prezes TVP Piotr Farfał odwołał Romaszewską-Guzy ze stanowisk dyrektor Biełsatu i TVP Polonia, by po kilku dniach, po licznych protestach przywrócić ją do kierowania kanałem dla Białorusi. Do Polonii już nie wróciła.

Do 2005 r. Romaszewska-Guzy była reporterem Telewizji Polskiej na Białorusi. Za działalność dziennikarską została w grudniu 2005 wydalona z Białorusi z zakazem wjazdu do tego kraju.

Odwołany dyrektor Władysław Prochowicz kierował białostockim ośrodkiem z przerwami. W lutym 2009 r. powołał go na to stanowisko poprzedni prezes TVP Piotr Farfał, po czym sam go odwołał w lipcu 2009 r. Do kierowania białostockim ośrodkiem Prochowicz wrócił w październiku 2009 r., gdy obowiązki prezesa TVP pełnił już Bogusław Szwedo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Romaszewska-Guzy dyrektorką TVP Białystok

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
szenker
Nu,Romaszewska,pagadi/pewnie słowo znane/,spróbuj tylko zlikwidować białostocką telewizję,a nie będziesz miała prawa wjazdu na białostocczyznę,to czeka wszystkich nawiedzonych tzw demokratów z odchyłkami
8 8
odpowiedź
User
A.R.A
Panowie z SLD co wy na to?
8 8
odpowiedź
User
Alek
Panowie z SLD mają to wszystko w d.pie
8 8
odpowiedź
User
Arek
no brawo, taką właśnie pychę mają wszyscy pracownicy tvp ! bycie dyrektorem ośrodka nie jest dla niej awansem ! to po co przyjęła taką propozycję ? oni wszystko zrobią i "każdą" pracę podejmą, aby się od koryta nie oderwać ! za grosz szacunku ani samooceny i skromności !!!!! liczę, że niedługo to się skończy, a na gruzach powstanie coś na prawdę wartościowego !
8 8
odpowiedź
User
Romulus inaczej
Cała kariera tej pani polega na odcinaniu kuponów legendy tatusia z S ona sama znana jest jako osoba malostokowa, konfliktowa i nie lubiąca ludzi jak jej przyjaciółka Gall, dla mnie to symbol takiego nieudacznego zAwodowo robienia propagandy pod PIS nigdy jak jej koles Karnowski & paczuska& Wildstein nie będzie obiektywna bo ma moralne prawo po tacie ze styropianiu
8 8
odpowiedź