SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora bez WSiP

Agora odstąpiła od rokowań w sprawie zakupu akcji WSiP

Agora odstąpiła od rokowań w sprawie zakupu od Skarbu Państwa akcji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Wiążącą ofertę złożyło tylko konsorcjum Advent International i CA IB PRE IPO Investment I - poinformował resort skarbu w poniedziałkowym komunikacie. "Ministerstwo Skarbu Państwa informuje, że w dniu 19 lipca 2004 roku o godzinie 15.00 upłynął termin składania wiążących propozycji warunków umowy sprzedaży akcji spółki WSiP. W wyznaczonym terminie, w siedzibie MSP została złożona jedna propozycja wiążąca przez konsorcjum Advent International Sp. z o.o. CA IB PRE IPO Investment I Sp. z o.o." - napisano.

Komentarz BM Banku BPH:

Informacja o odstąpieniu od rokowań przez Agorę w sprawie kupna WSiP jest dla rynku zaskakująca. Wcześniej wiadomość o tym, iż spółka jest jednym z oferentów była dobrze przyjęta przez rynek. Jak na razie szczegóły decyzji Agory nie są znane, gdyż do czasu publikacji prospektu emisyjnego WSiP dane na temat tej firmy stanowią poufne informacje. Można jednak się domyślać, że rezygnacja Agory z walki o WSiP wynika z przeanalizowania sytuacji finansowej tej spółki, która nie spełniała wymagań Agory. Czas składania wiążących ofert na kupno WSiP minął 19 lipca. Wcześniej ( na początku czerwca) obie rywalizujące ze sobą podmioty ( konsorcjum Advent International i CA IB PRE IPO Investment I oraz Agora) miały pięć dni na przegląd dokumentów WSiP oraz rozmowy z zarządem tej firmy. Odstąpienie od rokowań przez Agorę jest dużym zaskoczeniem, gdyż rynek oczekiwał, iż po ewentualnym zwycięstwie Agory, spółka ta będzie nawet mogła przejąć kontrolę nad WSiP. Ministerstwo Skarbu Państwa chciało sprzedać wybranemu inwestorowi od 30 do 60 proc. akcji wydawnictwa. Na dzisiejszej sesji można spodziewać się negatywnej reakcji inwestorów na tą informację. Powinna być ona jednak krótkotrwała, a inwestorzy będą oczekiwać na dalsze szczegóły w sprawie oraz konkretne stanowisko i wyjaśnienie ze strony przedstawicieli Agory, dotyczące przyczyn odstąpienia od oferty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora bez WSiP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl