SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora potwierdza zwolnienia

Około 250 osób straci pracę w spółce Agora. Celem zmian jest obniżenie kosztów w 2007 r. o ok. 35 mln zł.

Zgodnie z wcześniejszymi naszymi informacjami planowane są spore zwolnienia w giełdowej spółce Agora wydawcy m.in. "Gazety Wyborczej" i właściciela portalu Gazeta.pl.

Wczoraj zarząd Agory SA podjął uchwałę w sprawie 'zatwierdzenia planu optymalizacji modelu funkcjonowania Grupy Agory'.

- Głównym celem podjętych przez zarząd działań jest podniesienie efektywności operacyjnej Spółki i sprawne jej dostosowanie do zmieniających się realiów rynkowych i konkurencyjnych na rynku mediów. Elementem realizacji tych zmian jest istotna redukcja kosztów operacyjnych w Grupie. Celem Spółki jest obniżenie bazy kosztów w 2007 r. o ok. 35 mln zł - podano w komunikacie giełdowym.

Wg Agory działania objęte planem mają na celu uelastycznienie i dynamizację procesów w Spółce. Zakładają m.in. zmiany w strukturze zarządzania sprzedażą, centralizację wybranych działalności, outsourcing niektórych funkcji oraz optymalizację wielu innych procesów w działach wspomagających i administracyjnych.

Jednym z elementów planu jest dostosowanie poziomu zatrudnienia do nowego modelu funkcjonowania firmy. W dniu 19 września 2006 r. zarząd Spółki poinformował Rejonowy Urząd Pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Agorze SA, które obejmą do 250 osób w okresie od 20 września 2006 r. do 31 grudnia 2006 r.

Wczoraj biuro prasowe Agory odmówiło odpowiedzi na pytanie ile osób straci pracę i w których działach spółki.

Jak wynika z komunikatu Agora szacuje, że koszty związane z wdrażaniem zmian w 2006 r. wyniosą ok. 5 mln zł, w tym 3,4 mln zł kosztów odpraw i odszkodowań. Na wszystkie koszty związane z optymalizacją zostaną zawiązane rezerwy w rachunku wyników Grupy w 2006 r.

O zwolnieniach w „Agorze” głośno jest już od pewnego czasu. Na początku września do oddziałów ”Gazety Wyborczej” rozesłano informacje, ile osób przewidziano do zwolnienia. Do propozycji złożonej przez centralę mieli się ustosunkować szefowie poszczególnych oddziałów. Według nieoficjalnych informacji, zwolnienia w oddziałach regionalnych mają objąć administrację i redakcje.

Głównym rywalem Agory na rynku prasowym jest niemiecki Axel Springer, wydawca "Faktu" i "Dziennika". Z informacji prasowych wynika, że wydawca planuje zwolnienia również w tych tytułach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora potwierdza zwolnienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl