SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora skupiła akcje za 21,6 mln zł w celu ich umorzenia

Agora zakończyła program skupu akcji własnych uruchomiony w końcu września tego roku. Spółka skupiła 2,28 proc. papierów w celu umorzenia.
 

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

"Zarząd informuje, że w dniu 10 października 2017 r. spółka nabyła łącznie 1 084 595 akcji własnych w ramach realizacji programu nabywania akcji własnych [...], które łącznie stanowią 2,28% kapitału zakładowego spółki oraz łącznie odpowiadają 1 084 595 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co stanowi 1,67% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki" - czytamy w komunikacie.

Cena zakupu wynosiła 20 zł za jedną nabytą akcję oraz 21 691 900 zł łącznie za wszystkie nabyte akcje.

"Ze względu na fakt, że łączna liczba akcji na okaziciela zgłoszonych przez akcjonariuszy do sprzedaży w ramach programu nabywania akcji własnych przekroczyła łączną liczbę akcji, którą spółka zamierzała nabyć w ramach oferty z puli akcji na okaziciela (tj. 1 084 595 akcji), liczba akcji nabytych od poszczególnych akcjonariuszy została obliczona przy zastosowaniu zasad redukcji szczegółowo opisanych w punkcie 10 Oferty. Średnia stopa redukcji w puli akcji na okaziciela wyniosła 96,3%" - podano także.

Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty był Bank Millenium - Dom Maklerski Millenium Bank.

W 2016 roku Agora zanotowała 1 198,4 mln zł przychodów (o 0,8 proc. więcej niż w 2015 r.) i 13,2 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zł zysku netto rok wcześniej). Wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” zmalały o 6,2 proc., a z reklam - o 21,6 proc., natomiast wzrosły przychody w kinach Helios, internecie i firmy outdoorowej AMS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora skupiła akcje za 21,6 mln zł w celu ich umorzenia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hehe
redukcja o ponad 96%? To akcjonariusze składali całe swoje pakiety do skupu? Dziadzio soros także....
odpowiedź
User
Prawdziwy_Prawicowiec
redukcja o ponad 96%? To akcjonariusze składali całe swoje pakiety do skupu? Dziadzio soros także....


Abstrahując od politycznych i czytelniczych sympatii, jak widać po powyższym komentarzu i "plusujących", czytanie ze zrozumieniem jest dzisiaj rzadką umiejętnością w narodzie.
odpowiedź