SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora wyda nową gazetę codzienną

Agora: Nowy dziennik nie odbierze czytelników Gazecie Wyborczej.

Zarząd spółki medialnej Agora SA uważa, że nowy ogólnopolski dziennik, który zadebiutuje jesienią, nie spowoduje „kanibalizacji” czytelników „Gazety Wyborczej”, gdyż skierowana jest do innej grupy czytelników, powiedział we wtorek wiceprezes spółki Zbigniew Bąk.

„Poprzez nowatorskie rozwiązania chcemy dotrzeć czytelnika masowego. Nowy dziennik wprowadzamy po przeprowadzeniu odpowiednich badań rynkowych i uważamy, że nie odbierze on czytelników ‘Gazecie Wyborczej’” – powiedział Bąk podczas konferencji prasowej.

Według prezes spółki Wandy Rapaczyńskiej, nowy dziennik ogólnopolski nie będzie tabloidem ani bulwarówką.

„Jest to nasz autorski projekt i nie jest on wzorowany na żadnej innej gazecie. Będzie to więc gazeta środka, która wpisuje się w strategię rozwoju Agory” – powiedziała Rapaczyńska.

Zarząd nie chciał ujawnić, jakie będą koszty związane z wprowadzeniem nowego dziennika na rynek jak i wielkości nakładu.

„Koszty wprowadzenia dziennika oczywiście wpłyną na obniżenie wyników finansowych spółki” – powiedziała prezes.

Agora pracuje obecnie nad kampanią reklamową nowego dziennika. Jednocześnie Rapaczyńska stwierdziła, że spółka posiada odpowiednie środki, by nadal rozwijać „Gazetę Wyborczą”.

W drugim kwartale średnia liczba sprzedawanych egzemplarzy „Gazety Wyborczej” wzrosła o 6,7% do 496 tys. Natomiast tabloid „Fakt” zanotował wzrost o 1% do 528 tys.

Agora miała 49,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej w drugim kwartale 2005 roku wobec 21,1 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 325,3 mln zł wobec 264,8 mln zł rok wcześniej. (ISB)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora wyda nową gazetę codzienną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl