SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora z rezerwą 5,6 mln zł na koszty zwolnień grupowych

Agora poinformowała, że wysokość rezerwy przeznaczonej na restrukturyzację zatrudnienia w spółce wyniesie około 5,6 miliona złotych. Kwota ta obciąży wyniki firmy w IV kwartale 2016 roku.

Article

O szacowanej rezerwie 5,6 mln zł Agora poinformowała w komunikacie giełdowym. Kwota zostanie uwzględniona w wynikach za IV kwartał br. po stronie obciążeń, co wpłynie na rezultaty spółki w raportowanym okresie.

Zapowiedziana rezerwa jest związana z zapowiedzianymi przez Agorę zwolnieniami maksymalnie 135 pracowników do końca br. To konsekwencja coraz gorszych wyników sprzedaży tytułów prasowych należących do wydawnictwa oraz recesji na rynku reklamowym.

Zwolnienia to nie jedyne działania podjęte przez wydawcę w ramach oszczędności. Pod koniec października br. Agora podpisała warunkową umowę sprzedaży za 9,7 mln zł swojej łódzkiej siedziby.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała  584,7 mln zł wpływów ze sprzedaży oraz 11,1 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora z rezerwą 5,6 mln zł na koszty zwolnień grupowych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
derlon
fatalne wieści dla środowiska GW zza oceanu... ratunku znikąd.
22 10
odpowiedź
User
Adam
wreszcie jakiś pozytywny news.
14 11
odpowiedź
User
Jan
Ważne, żeby jak już zwalniają ludzi, dali im porządne odprawy.
11 10
odpowiedź
User
szarlej
Czy Korwina też zwolnią czy on na fakturę?
8 8
odpowiedź