SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora zainwestuje w telewizje?

Zdaniem analityków Agora chce sfinansować zakup stacji telewizyjnej

Akcjonariusze Agory SA na najbliższym walnym zgromadzeniu 24 czerwca będą głosować m. in. nad podwyższeniem kapitału zakładowego spółki o kwotę 42,5 mln zł w ciągu trzech lat, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie - poinformowała agencja ISB.

Zarząd spółki zabiega o upoważnienie na WZA do dokonania jednego bądź więcej podwyższeń w okresie do 30 czerwca 2007 roku. Taka konstrukcja oznacza, że w okresie najbliższych 3 lat kapitał zakładowy może zostać rozwodniony blisko dwukrotnie, co oznaczałoby poważne zmiany w strukturze akcjonariatu.

Zdaniem analityków jedynym logicznym uzasadnieniem dla tak dużej emisji może być hipotetyczna potrzeba sfinansowania zakupu stacji telewizyjnej.

„Tak naprawdę nie wiemy, na co Agora zamierza przeznaczyć te środki. Na razie wiemy tylko tyle, że zarząd upiera się przy swojej strategii. Jeśli tak, to w grę może wchodzić ewentualny zakup przez Agorę jakieś stacji telewizyjnej” – powiedział ISB Bartek Michalski, analityk z BDM PKO BP.

Zdaniem Waldemara Bojary, doradcy inwestycyjnego z DM BOŚ, zarząd Agory zamierza przygotować sobie „furtkę” finansową.

„Wiele spółek robi coś podobnego. W chwili, kiedy nadarzy się jakaś okazja na akwizycję, zarząd bardzo szybko może podjąć decyzję, już bez zgody walnego” – powiedział ISB Bojara.

Uchwała WZ o upoważnieniu zarządu do tak dużego podwyższenia kapitału może niekorzystnie wpłynąć na notowania Agory, uważają analitycy.

Agora miała 1,33 mln zł straty netto w pierwszym kwartale 2004 roku wobec 0,77 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wydawcy “Gazety Wyborczej” wyniosły 189,81 mln zł wobec 175,69 mln zł rok wcześniej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora zainwestuje w telewizje?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl