SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcjonariusze PKN Orlen będą głosować przez internet

Orlen pionierem nowych form komunikacji ze swoimi akcjonariuszami.

Na najbliższe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, zaplanowane na 27 czerwca 2006 roku, PKN Orlen jako pierwsza spółka publiczna w Polsce, przeprowadzi transmisję internetową, połączoną z możliwością głosowania z wykorzystaniem internetu, czyli Proxy voting - on line.
 
„Duże zainteresowanie internetową formą przekazu oraz świadomość przyczyn utrudniających obecność na obradach części inwestorów, zainspirowało Orlen do poszukiwania rozwiązań umożliwiających akcjonariuszom aktywne uczestnictwo w walnych zgromadzeniach Spółki” - informuje Paweł Poręba, Biuro Public Relations PKN Orlen S.A.
 
Głosowanie Akcjonariusza przez internet będzie polegało na przesyłaniu podczas obrad, w czasie rzeczywistym, odpowiednich dyspozycji (instrukcji) dotyczących głosowania nad konkretną uchwałą, do pełnomocnika obecnego w sali obrad, który w imieniu akcjonariusza będzie wykonywał prawo głosu. Obsługa transmisji i przesyłania instrukcji do głosowania, odbywać się będzie w polskiej i angielskiej wersji językowej.
 
„Oferując usługę Proxy voting on-line, Orlen chce zachęcić wszystkich swoich akcjonariuszy, również posiadaczy mniejszych pakietów akcji, do angażowania się w proces podejmowania decyzji mających wpływ na przyszłość i obecny kształt Spółki” – dodaje Paweł Poręba.
 
Z usługi proxy voting on-line będą mogli korzystać akcjonariusze, którzy wcześniej złożą świadectwo depozytowe w siedzibie Spółki oraz dokonają odpowiedniej rejestracji. Dodatkowym warunkiem korzystania z oferowanej usługi, będzie udzielenie pełnomocnictwa kancelarii prawnej.
 
Ze względów techniczno-organizacyjnych usługa Proxy voting on-line będzie dostępna tylko dla tych akcjonariuszy, którzy zgłoszą Spółce chęć skorzystania z niej, łącznie z rejestracją świadectw udziałowych na ZWZ, na co najmniej 7 dni przed walnym zgromadzeniem.
 
Po dokonaniu powyższych czynności akcjonariusz uzyska indywidualne hasło dostępu, umożliwiające zalogowanie się do systemu internetowego, łączącego go z komputerem pełnomocnika obecnego na sali. Przesyłanie instrukcji do głosowania będzie szyfrowane. System zrealizowany jest w technologii aplikacji WWW.
 
W styczniu 2006 roku Orlen po raz pierwszy w swojej historii przeprowadził internetową transmisję Walnego Zgromadzenia, którą oglądało 1.515 internautów, w tym także odbiorcy z Wielkiej Brytanii, Czech, Danii, Niemiec, Francji, Luksemburga oraz USA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcjonariusze PKN Orlen będą głosować przez internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl